نرم افزار

کورتانا حالا قادر است تا به حساب جیمیل نیز متصل شود

خبر خوب به کاربران سرویس کورتانا، که هنوز هم با اکوسیستم گوگل کار می کنند، مایکروسافت توانایی اتصال سرویس جیمیل را به دستیار کورتانا افزوده است.

به این معنی که می توانید به چیزهایی نظیر ایمیل، مخاطبین و مهمتر از همه داده های تقویم گوگل از طریق دستیار دیجیتالی کورتانا دسترسی داشته باشید. برای تنظیمات اولیه این قابلیت، کافیست که ابتدا به بخش نوار جستجوی ویندوز 10 بروید و به قسمت Cortana Notebook بروید.

سپس با استفاده گزینه Add Service (در Connected Services)، سرویس جیمیل را اضافه کنید. در مرحله بعد از شما درخواست نام کاربری و رمز عبور حسابتان را می دهد و شما با وارد کردن شدن به حساب کاربریتان، کورتانا به تمام اطلاعات تان دسترسی پیدا خواهد کرد.

این قابلیت همچنین به کاربران خود اجازه می‌دهد که با فرمان‌های صوتی، اسپیکرهای کورتانا مثل Evoke هارمان کاردون را کنترل کنند و با استفاده از آن به اطلاعات تقویم دسترسی داشته باشند. اپلیکیشن‌ کورتانا در پلتفرم‌های آی‌او‌اس و اندروید نیز از اطلاعات تقویم گوگل پشتیبانی می‌کند.

این ویژگی جدید در حال انتشار برای کامپیوترهای شخصی ویندوز 10 است و به‌سادگی می‌توان در تنظیمات نوت بوک کورتانا و بخش حساب‌های متصل (Connected account) به آن دسترسی داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا