چگونه ساعت هشدار در ویندوز ۱۰ را تنظیم کنیم؟

هنگامی که شما باید در یک زمان خاص از خواب بیدار شوید، می توانید از گوشی هوشمند خود استفاده کنید، اما یک دستگاه ۱۰ اینچی نیز می تواند این کار را انجام دهد. در ویندوز ۱۰ یک ساعت هشدار تعبیه شده است که می توانید آن را تنظیم کنید تا در ساعت های مشخص از خواب بیدار شوید و یا از آن برای یادآوری استفاده کنید.

در این آموزش، روش تنظیم ساعت هشدار در ویندوز ۱۰ برای شما آموزش خواهیم داد. برای این کار کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  • ابتدا عبارت Alarm را در قسمت جستجوی ویندوز ۱۰ تایپ کنید.
  • سپس بر روی آیکن Alarms & Clock کلیک کنید. 
  • برای افزودن یک زمان زنگ جدید، روی آیکن “+” کلیک کنید. شما همچنین می توانید هشدار های موجود را انتخاب و ویرایش کنید.
  • زمان هشدا را تنظیم کنید. شما همچنین می توانید صدای زنگ هشدار، زمان snooze و تعداد دفعات هشدار را نیز تعیین کنید. البته نام هشدار را نیز می توانید تغییر دهید.
  • روی دکمه ذخیره در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید.

باید توجه داشته باشید که ممکن است خطای “Notifications will only show if the PC is awake” را به شما نشان دهد، پس اگر می خواهید هشدار خاموش نشود، شما باید طوری رایانه را تنظیم کنید که به حالت “sleep” نرود.

برای تنظیم حالت خواب یا sleep کافیست که عبارت Sleep را در قسمت جستجوی ویندوز ۱۰ تایپ کرده و روی گزینه Power and Sleep Settings کلیک نمایید. سپس در بخش on Battery یا گاهی بخش When Pluged in، تایمر حالت خواب کامپیوتر را روی Never بگذارید.