آموزش فعال یا غیرفعال کردن کورتانا بر روی ایکس‌باکس وان

اگر با دستیار صوتی کورتانا روی ایکس باکس وان کار نکنید، این دستیار دیجیتالی برای شما غیرفعال می‌شود. کورتانا با استفاده از فرمان صوتی، قابلیتی هایی را روی ایکس‌باکس وان به ارمغان می آورد.

از دعوت کردن دوستان به میهمانی‌ها گرفته تا روابط کاربری ایکس باکس. کورتانا قابلیت‌های زیادی را ارایه می‌دهد اما گاهی اوقات از دسترس خارج می‌شود و اگر مدت زمان زیادی از کورتانا استفاده نکنید، این دستیار هوشمند در ایکس باکس وان شما غیرفعال خواهد شد.

خاموش کردن کورتانا شما را به تنظیمات پیش فرض دستورات صوتی روی ایکس باکس وان برمی‌گرداند که با گفتن عبارت “Xbox…” آن را فراخوانی می کند. در این آموزش قصد داریم که نحوه خاموش و یا روشن کردن این دستیار صوتی را به شما آموزش دهیم.

نحوه خاموش کردن کورتانا روی ایکس باکس وان

  1. ابتدا برنامه Settings روی کنسول ایکس‌باکس وان را باز کنید.
  2. سپس به زبانه System بروید.
  3. گزینه Cortana Settings را انتخاب کنید. کورتانا به صورت اسنپ در سمت راست صفحه نمایش داده خواهد شد.
  4. با انتخاب تاگل کورتانا به شما پیشنهادات، ایده‌ها، یادآوری، هشدار و چیزهای دیگری را ارایه می‌دهد.
  5. با استفاده از دکمه A کورتانا را خاموش کنید. برای اعمال تغییرات انجام شده، از شما درخواست می شود که کنسول تان را یک بار ریستارت کنید.
  6. در نهایت گزینه Restart console انتخاب کرده تا دوباره راه اندازی شود. و با بالا آمدن کنسول، دستیار صوتی پیش فرض روی ایکس باکس جایگزین کورتانا می‌شود.

نحوه روشن کردن کورتانا روی ایکس باکس وان

  1. برنامه Settings روی کنسول ایکس‌باکس وان را باز کنید.
  2. سپس به زبانه System بروید.
  3. گزینه Cortana Settings را انتخاب کنید. کورتانا به صورت اسنپ در سمت راست صفحه نمایش داده خواهد شد که توافق نامه حریم خصوصی هم همراه آن نمایش داده می‌شود.
  4. با انتخاب گزینه‌ی I agree کورتانای شما فعال می‌شود و شما تائید می‌کنید که شرایط توافق را پذیرفته‌اید.

با توجه به اینکه، کورتانا قابلیت های بسیاری را روی ایکس باکس وان وعده داده، اما برای خیلی از کاربران پاسخگو نبوده و ترجیح می‌دهند که از روش‌های سنتی استفاده کنند. برای استفاده از ویژگی‌های پایه‌ای مانند ناوبار، تلوزیون، کنترل رسانه و مدیا، روش‌های قدیمی و دستیار صوتی پیش فرض ایکس باکس عملکرد بهتری دارد.