اچ‌تی‌سی نسل جدید هدست Vive Pro VR را با وضوح بالاتر رونمایی کرد

اچ‌تی‌سی در نمایشگاه CES 2018، نسل جدید هدست واقعیت مجازی Vive Pro VR را رونمایی کرد. این هدست حدود دو سال پیش به بازار عرضه شده بود و اکنون این هدست بروز رسانی شده است.

هدست جدید از وجود دو نمایشگر اولد با مجموع رزولوشن ۲۸۸۰ در ۱۶۶۰ پیکسل بهره گرفته که تراکم پیکسلی ۶۱۵ پیکسل بر اینچ ۷۸ درصد نسبت به نسل قبلی بهبود داشته است که این افزایش وضوح باعث نمایش بهتر متون و گرافیک خواهد شد. در کنار افزایش وضوح، این شرکت، هدبند Vive Pro را بازطراحی کرده و دو هدفون داخلی اضافه کرده است. با هدبند تنظیم شونده همچنین می‌توانید یک توازن خوب ایجاد کنید تا استفاده از هدست برای درازمدت نیز برایتان خسته‌کننده نشود.

اچ تی سی همچنین، دو میکروفون و دو دوربین به جلوی هدست اضافه کرده تا توسعه‌دهندگان بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. رنگ این هدست تغییر کرده و اکنون آبی رنگ طراحی شده، تا جذابیت بیشتری را به ارمغان بیاورد. همچنین این هدست با ترکینگ SteamVR 1.0 و ۲.۰ سازگار است و می‌توانید از ۴ استیشن در اتاق برای ترکینگ استفاده کنید.

اچ‌تی‌سی هنوز قیمت و یا زمان عرضه Vive Pro VR را اعلام نکرده است اما ظاهراً نسل قبلی کماکان در طول سال ۲۰۱۸ نیز  فروخته می‌شود. اچ‌تی‌سی همچنین فروشگاه واقعیت مجازی Viveport خود را نیز بهبود داده و با این‌که بسیاری از کاربران واقعیت مجازی استفاده از فروشگاه SteamVR را ترجیح می‌دهند قابلیت جدید پیش‌نمایش VivePort برای آزمایش بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها پیش از خرید بتواند کاربران را جذب کند.