موبایل و تبلت

ویوو، اولین موبایل با سنسور اثرانگشت درون نمایشگر رونمایی کرد

ویوو به عنوان اولین شرکت، نخستین گوشی هوشمند با سنسور اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر را رونمایی کرد. حدود یک ماه پیش، شرکت سینپتکیس (Synaptics) از سنسور اثر انگشت تعبیه‌شده در زیر نمایشگر گوشی‌های هوشمند رونمایی کرد. این شرکت اعلام کرده بود که فاز اولیه‌ی گوشی‌های هوشمند مجهز به این فناوری در نمایشگاه CES 2018 رونمایی خواهند شد.

امروز شرکت چینی ویوو (Vivo) شایعات پیشین را تأیید و اولین محصول مجهز به سنسور اثر انگشت درون صفحه‌نمایش را معرفی کرد. این فناوری جدید که به لطف سنسور اپتیکال شرکت سینپتیکس امکان‌پذیر شده از پشت یک صفحه‌نمایش OLED (و نه LCD) می‌تواند اثر انگشت شما را اسکن کند. سینپتیکس نام این فناوری را Clear ID گذاشته است اما طبق شایعات نباید منتظر به‌کارگیری آن در گلکسی اس 9 باشید.

ویوو همچنین نحوه کارکرد حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر را تشریح کرده. هنگامی که نیاز به اسکن اثر انگشت کاربر کاربر باشد، نمایشگر روشن می شود و یک علامت ویژه از کاربر درخواست می کند که انگشت خود را برای آنلاک کردن موبایل، دسترسی به محتوای محافظت شده و یا هر گونه پرداخت موبایلی که نیاز به هویت سنجی بیومتریک دارد، روی صفحه قرار دهد. ویوو در واقع هنوز این گوشی هوشمند را نام‌گذاری نکرده و قیمت و زمان عرضه آن نیز مشخص نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا