فناوری

فیسبوک واحد زمانی جدیدی با نام Flick رونمایی کرد.

فیسبوک به تازگی یک اختراع جدیدی را رونمایی کرده که خریدنی نیست بلکه یک ویژگی است. به عبارت دیگر محصول جدید فیس بوک واحدی از زمان به نام Flick است که ۱/۷۰۵۶۰۰۰۰۰ ثانیه است.

طبق تعریف، “فلیک کوچکترین واحد اندازه گیری زمان که بزرگتر از یک نانو ثانیه باشد” خواهد بود که در واقع می توان آن را 705600000/1 ثانیه دانست. برای مقایسه باید گفت یک نانو ثانیه 1000000000/1 ثانیه است یا به عبارتی یک فیلک تقریبا 1.41723356 برابر یک نانو ثانیه خواهد بود. این میزان کمی طولانی تر از نانو ثانیه است اما به هرحال بخشی از زمان به حساب می آید. البته هیچگاه فلیک یک واحد زمانی رسمی نبوده است. این واحد برای فیلم، بازی های ویدئویی یا رسانه های بصری طراحی شده بوده است.

برای مثال در صوتی که فیلم به صورت 24 فریم بر ثانیه تولید شده باشد نمایش هر تصویر 0.04166666667 ثانیه طول می کشد. این اعداد اعشای به صورت مداوم تکرار شده و کار را برای تدوین گران دشوار می کند. در بیشتر بازی های ویدئویی که به صورت 60 فریم بر ثانیه تولید شده اند نیز نمایش هر تصویر یازده میلیون و هفتصد و شصت هزار فلیک به طول می انجامد.

در هر حال ایده اصلی ایجاد واحد زمانی فلیک ساده کردن این ارقام و واحد ها برای افراد است. کریستوفر هارواث یکی از کارمندان سابق فیس بوک این واحد زمانی را اختراع کرده است. به گفته فیسبوک، فلیک برای کمک به اندازه گیری طول هر فریم در ویدئوها ساخته شده است. به این ترتیب اگر یک ویدیو دارای فرمت 24 هرتز، 25 هرتز، 48 هرتز، 50 هرتز، 60 هرتز، 90 هرتز، 100 هرتز یا 120 هرتز باشد می توان با استفاده از تعریف فیلک به جای درگیر شدن با اعداد اعشاری برای همگام سازی ویدئو، از اعداد صحیح استفاده کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا