مایکروسافت از لپ تاپ ویندوزی ۱۸۹ دلاری ویژه دانش آموزان رونمایی کرد

مایکروسافت با معرفی لپ تاپ های زیر ۲۰۰ دلار به رقابت با کروم بوک ها می پردازند. مایکروسافت توجه ویژ‌ه‌ای به قشر دانش‌آموز و دانشجو و معلمان دارد و به همین دلیل لپ‌تاپ‌هایی را با سیستم عامل ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ اس، معرفی کرد که قیمت آن‌ها از ۱۸۹ دلار به بالا شروع می‌شود.

مایکروسافت همچنین با شرکت های دیگری همچون بی‌بی‌سی، لگو، ناسا، بی‌پی‌اس و پیرسون برای عرضه محتوا در فناوری واقعیت ترکیبی برای کلاس‌های آموزشی همکاری می‌کند. ساخت این لپ تاپ را شرکت لنوو بر عهده گرفته است و با برند لنوو وارد بازار خواهد شد. محصول جدید مایکروسافت، لنوو ۱۰۰e نام دارد.

لپ‌تاپ لنوو ۱۰۰e از پردازنده Celeron Apollo Lake بهره می‌برد و لپ‌تاپ دیگری که تازه معرفی شده را با نام ۳۰۰e در بازار خواهیم شناخت. این لپ‌تاپ هیبریدی است و بر روی صفحه‌نمایش آن با قلم مخصوص می‌توان نوشت. لپ‌تاپ ۳۰۰e قیمتی حدود ۲۷۹ دلار دارد و دو لپ‌تاپ دیگر نیز با قابلیت پشتیبانی از ویندوز هِلو با قیمت‌های ۱۹۹ و ۲۹۹ دلار معرفی شده است.

تمامی این چهار لپ‌تاپ با هدف کار در سیستم‌های آموزشی معرفی شده‌اند و قیمت کم آن‌ها نشان از عزم مایکروسافت برای تشویق دانش آموزان و معلمان به خرید این محصولات به جای کروم‌بوک‌های خوش‌قیمت دارد.

بخشی از تلاش مایکروسافت مربوط به محتوا برای معلمان برای استفاده با این لپ تاپ ها است. مایکروسافت برنامه دارد که یک بروز رسانی جدید با نام Chemistry برای بازی Minecraft: Education Edition در بهار منتشر کند. این بروز رسانی، تمرکز برای آزمایشاتی مانند ساخت ترکیبات و یا حل ایزوتوپ های پایدار است. این بروز رسانی جدید برای بازی یاد شده، به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار می گیرد.

مایکروسافت برخی از محتوای واقعیت مجازی جدید را برای هدست هلو لنز و دیگر هدست های دیگر ارائه کرده است. پیرسون، قرار است در ماه مارس یک برنامه درسی جدید برای هدست های واقعیت مجازی عرضه کند.