tk800 simple convenient 770x480 - بنکیو از پروژکتور TK800 با کیفیت 4K رونمایی کرد

بنکیو از پروژکتور TK800 با کیفیت ۴K رونمایی کرد

شرکت بنکیو یا BenQ از جدیدترین پروژکتور خود با کیفیت ۴K و قیمت مناسب ۱۵۰۰ دلار در آمریکا رونمایی کرد. این پروژکتور جدید TK800 نام دارد.  پروژکتور ۴K بنکیو از روشنایی و شفافیت بالایی، با نرخ لومن ۳۰۰۰ برخوردار است. بنکیو مدعی شده که این پروژکتور از دقت و تولید رنگ بهبود یافته ای برخوردار است.

هرچند هنوز هیچ پروژکتوری تولید نشده که بتواند عملکردی شبیه به تلویزیون‌های مدرن OLED HDR یا LCD داشته باشد، اما اگر آن را با سایر پروژکتورها مقایسه کنیم، می‌توان گفت کیفیت قابل قبولی را در مقدار مشخصی از صفحه ارائه می‌کند.

tk800 right45 - بنکیو از پروژکتور TK800 با کیفیت 4K رونمایی کرد

گفتنی است که این پروژکتور در اصل ۴K نیست، بلکه مبتنی بر یک تراشه فول اچ دی ترکیب شده با سوئیچینگ پیکسل XPR برای ساخت ۸.۳ میلیون پیکسل که مشخصات مورد نیاز وضوح ۴K است، خواهد بود. تصویری که بر روی دیوار با پروژکتور ۴K بنکیو به نمایش در می آید، به مراتب شفاف‌تر از یک پروژکتور فول اچ دی یا ۱۰۸۰p است، اما شاید برخی از مردم نتوانند اختلاف آن‌ها را تشخیص دهند.

tk800 true 4k hdr - بنکیو از پروژکتور TK800 با کیفیت 4K رونمایی کرد

به لحاظ ارتباطی می توان به داشتن دو پورت HDMI، پورت USB-A، مینی پورت USB اشاره نمود. پروژکتور TK800 بنکیو قرار است اوایل ماه اردیبهشت ۹۷ یا اپریل ۲۰۱۸ با قیمت ۱۵۰۰ دلار در دسترس مشتریان قرار گیرد.