گوگل، شخصیت سوپر ماریو را به اپلیکیشن گوگل مپس آورد

۱۰ مارس به مناسبت روز ماریو، گوگل با همکاری نینتندو این شخصیت محبوب تاریخ صنعت بازی را به نقشه‌ی گوگل آورده است؛ طوری که به هنگام درخواست مسیر از داخل گوگل مپس، به جای پیکان همیشگی، شاهد ماریو هستید که در ماشین خود روی خط حرکت می‌کند.

این قابلیت جدید که گوگل، در جدیدترین به‌روزرسانی اپلیکیشن نقشه‌های گوگل برای دو سیستم‌عامل اندروید و آی‌اواس ارائه شده و در دسترس کاربران قرار گرفته است. پس از آپدیت، با ورود به اپ با یک جعبه‌ی زرد که روی آن علامت سوال وجود دارد (از همان جعبه‌های معروف ماریو) روبرو می‌شوید. با انتخاب این جعبه‌ی زرد می‌توانید حالت «ماریو کارت» را فعال کنید.

فلش جهت‌دار سپس به ماریو تبدیل می‌شود و به مدت یک هفته می‌توانید از این ظاهر جالب گوگل مپس و چهره‌ی ماریو لذت ببرید. گوگل در وبلاگ خود هشدار داده است تا حواس‌تان باشد جوگیر نشوید و لاک پشت قرمز و موز به سمت دیگر راننده‌ها پرتاب نکنید.

انتظار داریم که سوپر ماریو به مدت یک هفته میهمان افتخاری نقشه‌های گوگل باشد و حتی اگر در طول مسیر بر روی آیکون زرد رنگ “?” ۱۰۰ بار ضربه بزنید، سوپر ماریو نقشه شما یک مرحله بزرگ‌تر خواهد شد و پس از ضربه صدم، با صدایی همانند آنچه در بازی اصلی ماریو هنگام خوردن قارچ می‌شنوید، روبه‌رو خواهید شد.