گوگل، نام Android Wear را به Wear OS تغییر داد

با آغاز شایعات در مورد تغییر نام سیستم عامل اندروید ور، گوگل به طور رسمی تایید کرد که نام این سیستم عامل به Wear OS تغییر پیدا خواهد کرد. پلتفرم گوگل برای ساعت‌های هوشمند از همین امروز تحت عنوان Wear OS کارش را ادامه می‌دهد.

این تغییر نام بیش از ۵۰ ساعت هوشمندی را که با سیستم عامل Android Wear عرضه شده بودند را تحت تاثیر قرار می‌دهد. گوگل هم در پستی اعلام کرد:

همان‌طور که تکنولوژی و مشارکت‌مان در طول زمان تکامل یافته، کاربران‌مان هم پیشرفت کرده‌اند. سال ۲۰۱۷ از هر سه نفری که صاحب ساعت هوشمند Android Wear بودند از آیفون استفاده می‌کردند. از آنجایی که رویداد Baselworld هفته آینده برگزار می‌شود و در آن محصولات جدیدی نشان داده خواهد شد، تصمیم گرفتیم نام جدیدی انتخاب کنیم. نامی که بازتاب بهتری از تکنولوژی و جهان‌بینی‌مان باشد و مهم‌تر از همه انعکاسی از همه مردمی که ساعت‌های ما را به دست می‌کنند.»

گوگل به توسعه دادن Wear OS ادامه خواهد داد و شمایل جدید و بهبودهایی در این پلتفرم پوشیدنی اعمال می‌کند. در حقیقت گوگل ادعا کرده که:«ما حتی کارهای هیجان‌انگیزتری پیش‌رو داریم. . گوگل احتمالا در کنفرانس I/O امسال خود که تا چند ماه دیگر برگزار می‌شود بیشتر در مورد جاه طلبی‌هایش همراه پلتفرم ویر او اس صحبت خواهد کرد. این نرم افزار قطعا نیاز به کار بیشتر و بازنگری خواهد داشت.