Exadrive.0 770x480 - بزرگترین SSD جهان با ظرفیت 100 ترابایت معرفی شد

بزرگترین SSD جهان با ظرفیت ۱۰۰ ترابایت معرفی شد

یک شرکت تولیدکننده با نام نیمباس دیتا از بزرگترین SSD جهان با ظرفیت ۱۰۰ ترابایت رونمایی کرد. حافظه SSD جدید این شرکت ExaDrive DC100 نام دارد که به گفته‌ی این شرکت فعلاً در حال نمونه‌سنجی از آن توسط مشتریان انتخابی بوده و در تابستان به بازار عمده عرضه خواهد شد.

این درایو از فلش ۳D NAND بهره می‌برد و دارای سرعت خواندن و نوشتن متوالی ۵۰۰ مگابایت بر ثانیه است. به ادعای این شرکت، این هارد توانایی ذخیره ۲۰ هزار فیلم اچ دی یا ۲۰ میلیون آهنگ است. به لطف گارانتی ۵ ساله با میزان نوشتن نا محدود آن نیز کاربران نگرانی بابت خرابی آن ندارند. این میزان گارانتی برای SSD هایی که مشابه با این نمونه از چیپ های یک لایه (SLC) بهره می برند کم سابقه است.

طبیعتاً این درایو دارای قیمت ارزانی نخواهد بود. با وجود اینکه هنوز قیمتی برای آن اعلام نشده اما طبق ادعای شرکت سازنده، برای رقابت با SSDهای ظرفیت‌ بالای بازار جهت استفاده در دیتاسنتر‌ها طراحی شده‌است و بر روی کاهش هزینه‌ها از طریق مصرف کمتر خود تاکید دارد.

باید گفت درایو‌هایی با این ظرفیت اغلب برای مصرف کنندگان تولید نشده اند اما این موضوع که ظرفیت درایو‌هایی SSD تا چه اندازه می‌تواند افزایش یابد مورد جالب‌ توجه در این درایو‌ها برای مشتریان عادی است.