امنیت

تاکنون بیش از دو هزار بدافزار در گوگل پلی کشف شده است

براساس یک بررسی دوساله در دانشگاه سیدنی و Data61 of CSIRO، نشان می دهد که حدود 2040 اپلیکیشن موجود در گوگل پلی آسیب پذیر هستند. همچنین گفته می شود که برخی از این اپلیکیشن ها دارای مجوزهای مشکوکی دارند، در حالی برخی دیگر باچ افزار هستند.

در این گزارش آمده که تحقیقات نشان می دهد حدود یک میلیون اپلیکیشن در گوگل پلی مشکوک هستند که مشکلاتی را برای کاربران ایجاد خواهد کرد. محققان توانسته اند با کمک شبکه های عصبی و یادگیری ماشین این 1 میلیون اپلیکیشن را بررسی نمایند.

در واقع الگوریتم این تکنولوژی یافتن متون مشابه و تکراری و یا آیکون ها یکسان برنامه ها بوده که در نهایت 10000 اپلیکیشن با قابلیت بصری مشابه در این تحقیقات کشف شد. در نهایت هم با استفاده از تکنولوژی VirusTotal حدود 7246 برنامه مخرب نشانه گذاری شدند که از بین آنها 2040 آن به طور دقیق مخرب و جعلی بوده اند. علاوه بر این آمار، 1565 برنامه دارای مجوزهایی مشکوک و حساس بوده اند و 1407 برنامه از کتابخانه های تبلیغاتی ثالث بهره برده اند.

باید اشاره کنیم که برنامه های مشکوک ذکر شده یکی پس از دیگری در حال حذف هستند و البته درخواست کاربران نیز به مشکوک بودن برنامه ها، بررسی خواهد شد. البته درخواست ها هر روز بیشتر می شود و تاکنون تعلیق برنامه ها تا 66 درصد افزایش یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا