اپل مک مینی ۲۰۱۸ با پشتیبانی از ۱۶ گیگابایت رم معرفی شد

اپل ساعاتی پیش در جریان مراسم، از نسل جدید Mac Mini با پشتیبانی از حداکثر ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی رم و عملکرد بهبودیافته نسبت به نسل قبل، رونمایی کرد.

مدل جدید Mac Mini، دارای رنگ خاکستری فضایی است و در چند مدل مختلف با پردازنده‌ی نسل هشتمی شش هسته‌ای و چهار هسته‌ای عرضه خواهد شد.  پردازنده‌‌ی شش هسته‌ای جدید این دستگاه، عملکرد آن را نسبت به نسل قبل، تا پنج برابر بهبود داده است.

جدیدترین مدل مک مینی، تا ۶۴ گیگابایت حافظه رم را پشتیبانی کرده و هر نسخه، دارای یک حافظه فلش به منظور ذخیره‌سازی داده تا سقف ظرفیت ۲ ترابایت است. این حافظه در مقایسه با فضای ذخیره‌سازی اختصاص داده شده به مدل قبلی، تغییری بسیار بزرگی به شمار می‌رود. اپل برای ارتقای قابلیت‌های امنیتی مک مینی جدید از یک چیپ T2 در آن استفاده کرده است.

از نظر درگاه‌ها هم این محصول تکمیل است. یک کابل اترنت، ۴ درگاه تاندربولت ۳، یک درگاه HDMI و دو درگاه USB-A این محصول را تکمیل می‌کنند. خبر خوش این است که همانند مک‌بوک ایر جدید، شاهد یک جک هدفون هم هستیم. بدنه محصول رنگی خاکستری دارد و از ۱۰۰ درصد آلومینیوم بازیافتی تولید شده است.

نسخه پایه محصول که دارای رم ۸ گیگابایتی، پردازنده چهار هسته‌ای Core i3 با قدرت پردازش ۳.۶ گیگاهرتز و ۱۲۸ گیگابایت حافظه SSD با قیمت ۷۹۹ دلار عرضه خواهد شد. می‌توانید مک مینی ۲۰۱۸ خود را ارتقا دهید و نسخه بالاتری را خریداری کنید.

همانطور که گفتیم رم قابل ارتقا است و می‌توانید پردازنده Core i5 یا Core i7 قوی‌تری را خریداری کنید. همچنین حافظه دستگاه هم تا ۲ ترابایت SSD قابل ارتقا است. این محصول از روز چهارشنبه ۱۶ آبان ماه وارد بازار خواهد شد.