گجت و پوشیدنی

رونمایی اپل از نسل جدید ایرپاد با کیس شارژ بدون سیم

اپل در ادامه معرفی‌های بی‌سروصدا خود، نسل دوم ایرپاد را معرفی کرد که از بین امکانات جدید آن می‌توانیم به بهره‌گیری از تراشه جدید H1 و کیس دارای قابلیت شارژ بی‌سیم اشاره کنیم. در ضمن کاربران بدون دست زدن به ایرپاد و صرفا با گفتن عبارت Hey Siri می‌توانند از دستیار دیجیتالی سیری بهره ببرند.

این شارژر جدید بی سیم با استاندارد شارژ Qi کار می‌کند. این موضوع به این معنا است که حال می‌توانید با استفاده از اکثر شارژرهای بدون سیم موجود در بازار ایرپاد خود را شارژ کنید. جدا از این موارد، ایرپاد جدید شباهت بسیار زیادی به نسل اول خود داشته و تنها یک چراغ LED کوچک که عمر باتری را به تصویر می‌کشد آن را متمایز می‌کند.

اپل می‌گوید تراشه‌ی جدید H1 درمقایسه‌با تراشه‌ی W1 (استفاده‌شده در نسل قبل) برخی مزیت‌ها را به‌همراه می‌آورد. شاید یکی از نکات مهم‌ مرتبط‌به تراشه‌ی مذکور، این است که یک ساعت مکالمه‌ی بیشتر (معادل ۵۰ درصد) را برای کاربران ایرپاد نسل دوم به‌ارمغان می‌آورد. به غیر از این موضوع، سرعت اتصال به گجت‌های جدید حدود دو برابر شده و در ضمن کاربران بدون دست زدن به ایرپاد و با گفتن Hey Siri می‌توانند به این دستیار دیجیتالی دسترسی پیدا کنند.

البته مانند نسل گذشته با یک بار شارژ کامل ایرپاد جدید می‌توان تنها به ۵ ساعت موسیقی گوش داد و هنوز خبری از رنگ سیاه این محصول در دسترس نیست. در ضمن همچنان نبود تکنولوژی حذف نویز فعال در این محصول احساس می‌شود.

اپل ایرپاد جدید را در دو مدل روانه‌ی بازار می‌کند؛ مدل مجهز به کیس شارژ بی‌سیم ۱۹۹ دلار قیمت دارد و برای خرید مدل بهره‌مند از کیس معمولی مانند نسل قبلی باید مبلغ ۱۵۹ دلار بپردازید. این کمپانی همچنین برای کاربران ایرپاد فعلی، کیس مذکور را به‌طور جداگانه با قیمت ۷۹ دلار به فروش می‌رساند. به همین خاطر کاربران ایرپاد بدون به‌روز کردن هدفون خود می‌توانند از قابلیت شارژ بی‌سیم بهره‌مند شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا