رونمایی اچ‌پی از لپ‌تاپ های جدید سری زدبوک و الیت‌بوک با پردازنده اینتل

شب گذشته، اینتل از نسل جدید پردازنده های حرفه ای سری Core مخصوص لپ تاپ ها پرده برداشت و بعد از آن اچ پی نیز در اقدامی از نخستین لپ تاپ های مجهز به این پردازنده رونمایی کرد.

لپ تاپ های ZBook 14u و ZBook 15u به‌ترتیب لپ‌تاپ ۱۴ اینچی و ۱۵ اینچی جدید اچ‌پی هستند. هر دو مدل از پردازنده های چهار هسته ای Core i7 با فرکانس کاری ۱.۸ گیگاهرتز، ۳۲ گیگابایت رم و کارت گرافیک Radeon Pro WX 3200 بهره می برند. اچ پی زدبوک ۱۴u لقب باریک ترین ورک استیشن کاری را به همراه می کشد و تنها ۱.۸ سانتی متر ضخامت دارد. البته باید اشاره کرد که با این ضخامت در بین لپتاپ های دیگر چندان هم باریک به حساب نمی آید.

لپ تاپ‌های جدید اچ‌پی از نمایشگرهای بسیار پرنوری بهره می‌گیرند. براساس ادعای اچ‌پی،‌ نمایشگر ۴K زدبوک ۱۴ یو می‌تواند روشنایی ۶۰۰ نیت را ارائه دهد. مدل دیگری از همین لپ‌تاپ با نمایشگر ۱۰۸۰p دارای روشنایی ۹۶۰ نیت نیز روانه‌ی بازار خواهد شد. از طرفی نمایشگر ۱۰۸۰p لپ‌تاپ زدبوک ۱۵ یو، توانایی نمایش روشنایی ۷۰۰ نیت را دارد که گرچه‌ کمتر از مدل قبلی است، اما باز هم بسیار پرنور به‌شمار می‌آید.

مدل های دیگری که برای استفاده های کاری روزانه ارائه شده اند هم شامل الیت بوک ۸۳۰ با نمایشگر ۱۳ اینچی، الیت بوک ۸۴۰ با نمایشگر ۱۴ اینچی و الیت بوک ۸۵۰ با نمایشگر ۱۵ اینچی هستند که همگی در مدل هایی مجهز به پردازنده های اخیر اینتل ارائه می شوند. علاوه بر این امکان سفارش مدل هایی مجهزبه کارت گرافیک های Radeon RX 550 در دو مدل بزرگتر فراهم شده است.

نمایشگر این لپ‌تاپ‌ها، روشنایی هزار نیت را ارائه می‌دهد که در نوع خود بسیار درخورتوجه است. درضمن مدلی از این دستگاه‌ها با نمایشگر LCD می‌تواند تا ۱۸ ساعت عمر باتری را ارائه دهد. به‌علاوه مدل دیگری نیز با پشتیبانی از LTE گیگابیتی روانه‌ی بازار خواهد شد. در نهایت برای افرادی که به دستگاه های هیبریدی علاقه دارند مدل به روز شده الیت بوک X360 830 با نمایشگر ۱۳.۳ اینچی عرضه شده که البته فاقد نمایشگر فوق روشن و کارت گرافیک اختصاصی است.

مدل های زدبوک از ۶ خرداد با قیمتی نا مشخص روانه بازار می شوند. الیت بوک ۸۳۰، ۸۴۰ و ۸۵۰ هم در اردیبهشت تا خرداد عرضه خواهند شد. مدل مجهز به نمایشگر ۳۶۰ درجه الیت بوک ۸۳۰  هم در خرداد ماه در کنار نمایشگر ۴۲۹ دلاری الیت دیسپلی E324q با پنل ۳۱.۵ اینچی و رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل به بازار می آید.