موبایل

دولت آلمان هزینه‌ای برای پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز 7 پرداخت کرد

مایکروسافت در زمستان ٢٠١٩ میلادی اعلام کرد در ۱۴ ژانویه ٢٠٢٠ میلادی پشتیبانی از ویندوز ٧ را متوقف می کند. به بیان دیگر مایکروسافت پس از تاریخ اعلام شده، آپدیت دیگر و حتی وصله های امنیتی برای این سیستم عامل عرضه نمی کند.

اکنون رسانه‌های محلی آلمان گزارش دادند که دولت این کشور قرار است امسال حداقل ۸۰۰ هزار یورو (۸۸۶ هزار دلار) به مایکروسافت پرداخت کند. این مبلغ، هزینه‌ پشتیبانی از ۳۳ هزار کامپیوتر ورک‌استیشن دولتی است که هنوز سیستم‌عامل ویندوز ۷ را اجرا می‌کنند؛ سیستم‌عاملی که پشتیبانی از آن در تاریخ چهاردهم ژانویه به پایان رسیده و مایکروسافت ارائه‌ به‌روزرسانی‌های امنیتی و رفع باگ‌ها برای این سیستم‌عامل را متوقف کرده است.

مایکروسافت آپدیت های اضافی امنیتی را برای مشتریان شرکتی و کسب و کارها فراهم می کند اما در ازای آن هزینه کلانی دریافت می کند. این شرکت طی سال اول پس از قطع پشتیبانی ویندوز ٧ برای ارائه آپدیت امنیتی هر دستگاه ۵۰ دلار هزینه دریافت می کند. این هزینه به ازای هر سال اضافی افزایش می یابد.

بنابراین وقتی سازمانی هزاران رایانه دارد، این هزینه ها به سرعت افزایش می یابند. نگهداری از هزاران رایانه کار سختی است. ویروس ها، بدافزار ها، آپدیت های نرم افزاری، مشکلاتسخت افزاری و اختلال برای کاربران فهرست عریض و طویلی به وظایف ادمین ها اضافه می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا