کامپیوتر

پتنت جدید اپل از طراحی مک با شیشه خمیده یکپارچه

اپل اختراع جدیدی را به ثبت رسانده که نشان می‌دهد این شرکت قصد دارد نسل جدیدی از رایانه‌های مک را با طراحی و ظاهری کاملاً متفاوت روانه بازار کند. طراحی این دستگاه به یک عضو شیشه‌ای یکپارچه اشاره دارد که در بخش پایینی آن یک انحنا برای قرارگیری آی مک به چشم می‌خورد. در پایین این صفحه شیشه‌ای بخشی برای نصب صفحه کلید و بخشی نیز به عنوان صفحه تراک پد در نظر گرفته شده است.

میزان این خمیدگی ممکن است قابل تغییر و باز تنظیم باشد تا بتوان زاویه نمایشگر را تنظیم کرد یا حتی آن را به طور کامل تا زده و بست. اما هنوز مشخص نیست اپل در این زمینه دقیقاً چگونه عمل خواهد کرد. این طرح مفهومی می‌تواند نقش یک داک برای مک بوک را نیز ایفاد کند. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، کیبورد مک بوک توسط یک حفره در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و نمایشگر آن در بخش بالایی حضور پیدا می‌کند.

در حقیقت کاربران توسط این دستگاه مفهومی به یک مک بوک با صفحه نمایش بزرگ دسترسی خواهند داشت. بدیهی است که برای تولید چنین رایانه‌ای مشکلات و دشواری‌های فنی زیادی وجود دارد و لذا به طور قطع نمی‌توان قضاوت کرد که اپل چه زمانی می‌تواند این رایانه را به تولید انبوه برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا