موبایل و تبلت

کسب امتیاز 119 دوربین وان پلاس 8 پرو در بررسی DxOMark

ساعاتی قبل، سایت DxOMark گزارش مربوط به بررسی دوربین وان پلاس ۸ پرو را منتشر کرد. این دوربین موفق به دریافت امتیاز ۱۱۹ شده و در جایگاه دهم قرار گرفته است. این یعنی دوربین این گوشی از عملکرد بهتری نسبت به مواردی مانند گلکسی اس ۲۰ پلاس و آیفون ۱۱ پرو مکس بهره می‌برد.

دوربین وان پلاس 8 پرو در زمینه عکس برداری و فیلم برداری توانسته که به ترتیب امتیاز 126 و 103 را کسب کند. در زمینه عکاسی، دوربین این گوشی به دلیل ثبت دقیق رنگ‌ها و نوردهی مناسب مورد ستایش قرار گرفته است. همچنین در این گزارش به عملکرد مناسب دوربین تله‌فوتو هم اشاره شده است.

دوربین این گوشی در اغلب شرابط مطلوب قادر به ثبت جزییات مناسبی است و فوکوس خودکار آن هم عملکرد دقیق و سریعی دارد. در زمینه‌ی نکات منفی هم می‌توان به ضعف تراز سفیدی یا White Balance در محیط‌های بیرونی، تاریک بودن عکس‌ها و افزایش نویز در محیط‌های کم‌نور و ضعف‌های مربوط به دوربین اولترا واید اشاره کرد.

در رابطه با فیلمبرداری هم دوربین این گوشی در زمینه‌ی دقت رنگ، نوردهی مناسب و ثبت جزییات گسترده مورد ستایش قرار گرفته است. در این میان باید به عملکرد بسیار خوب لرزشگیر دوربین اصلی هم اشاره کنیم. از میان ضعف‌ها هم می‌توانیم وجود نویزها در شرایط نوری مختلف، بی‌ثباتی جزئی در عملکرد فوکوس خودکار و نوردهی نامناسب سایه‌ها در حالت فیلمبرداری HDR را نام ببریم.

گرد آورنده
gizmochina
منبع
dxomark
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا