سخت افزار

واگذاری بخش پردازنده های Atom و Xeon اینتل به شرکت TSMC

شرح شغل اخیر در وب سایت رسمی اینتل اطلاعات جالبی را نشان داده است. اگرچه این خبر که این ابرشرکت چندملیتی آمریکایی تولید‌کننده سخت‌افزار قصد واگذاری خط تولید تراشه‌های خود به TSMC را داشت از قبل اعلام شده بود، اما جزئیات مربوط به این تغییر تاکنون مبهم بود. با این حال، لیست جدید شرح شغل نشان داده است که اینتل مسئولیت ساخت پردازنده های Atom و Xeon خود را به بزرگترین تراشه ساز قراردادی جهان واگذار می‌کند.

طبق گزارش TomsHardware، در شرح شغل آمده است:

شما به عنوان عضوی از تیم طراحی QAT، به عنوان یکپارچه سازی RTL در گروه مهندسی Custom Logic ASIC در DCG [گروه مرکز داده] کار خواهید کرد. شما نقش اساسی در توسعه و ادغام QAT در Atom & Xeon مبتنی بر SoC بر اساس فرآیند Intel و TSMC خواهید داشت، با تیم ادغام IP / SoC کار خواهید کرد و برای اطمینان از موفقیت با تیم های طراحی، اعتبارسنجی و شبیه سازی SoC در اعتبار سنجی یکپارچه IP QAT همکاری خواهید کرد.

این متن به وضوح بیان می‌کند که هدف اینتل تغییر تولید SoC های مستقر در Atom و Xeon خود به TSMC است. در حال حاضر، اینتل در چندین نسخه تخصصی از پردازنده های مبتنی بر Atom و Xeon را تولید می‌کند. در اوایل سال جاری، ATM ‘Snow Ridge’ SoC با حداکثر 24 هسته Tremont برای ایستگاه های پایه 5G رونمایی شد. به همین ترتیب ، این سری Xeon D اینتل همچنین از هسته‌های Skylake-SP مجهز شده است که هدف آنها شبکه‌سازی و برنامه‌های ذخیره سازی است.

بعلاوه، از آنجایی که پلتفرم Xeon از هسته‌های با کارایی بالا استفاده می‌کند و با قیمت های بسیار بالایی به فروش می‌رسد، ممکن است واگذاری آن به TSMC برای اینتل خیلی کارآمد نباشد. این امر به این دلیل است که نیاز به بازپرداخت هزینه‌های مربوط به تجهیزات خود دارد.از طرف دیگر، ساخت پردازنده های Atom اینتل ارزان نیستند، اما از هسته های کم مصرف استفاده می‌کنند و پیچیدگی کمتری نسبت به پردازنده های Xeon دارند. بنابراین، می‌توان با اطمینان گفت که اینتل در آینده قرار است صف دیگری از پردازنده‌های خود را به TSMC منتقل کند.

منبع
gizmochina
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا