نرم افزار

ابزار جدید اینستاگرام برای فیلتر خودکار دایرکت های توهین‌آمیز

اینستاگرام با استفاده از فیلتر کردن کلمات، عبارات و حتی شکلک های توهین آمیز در بستر رسانه های اجتماعی، از ویژگی جدیدی برای جلوگیری از مشاهده پیام های سوءاستفاده کننده توسط کاربران جلوگیری می کند. این ابزار برای افراد مشهور کاربرد بیشتری دارد، زیرا آنها روزانه تعداد بسیار زیادی دایرکت ناخواسته را دریافت می‌کنند.

آپدیت جدید اینستاگرام در راستای فعالیت‌های این شبکه اجتماعی برای مبارزه با حرف‌ها و پیام‌های توهین‌آمیز در این پلتفرم است. چند هفته پیش نیز اینستاگرام اعلام کرد که حساب کاربرانی را که چندین بار پیام‌های آزاردهنده و توهین‌ آمیز منتشر کرده‌اند مسدود می‌کند. فیلتر درخواست پیام را می توان در بخش جدیدی از اپلیکیشن به نام “hidden words” روشن یا خاموش کرد. وقتی روشن است، پیام های توهین آمیز به یک پوشه جداگانه منتقل می شوند. دایرکت مسیج های موجود در این پوشه پنهان است و به کاربران امکان می دهد بدون نیاز به خواندن آنچه که می گویند، پیام ها را مرور کنند. اگر کاربری پیامی را لمس کند، می تواند آن را بخواند، حذف کند یا گزارش دهد.

این شرکت می گوید که با “سازمان های پیشگیرانه ضد تبعیض و مبارزه با زورگویی” همکاری کرده تا لیستی پیش تعیین شده ای از عبارات توهین آمیز ارائه کند. همچنین کاربران می توانند لیست خود را براساس آنچه نمی خواهند ببینند، سفارشی کنند. اینستاگرام گفت که ویژگی جدید در هفته های آینده در “چندین کشور” ارائه خواهد شد ، هرچند مشخص نکرد که کدام کشورها هستند. این شرکت قصد دارد طی چند ماه آینده به کشورهای بیشتری گسترش یابد.

منبع
theverge
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا