فناوری

اپل قابلیتی برای کمک به توسعه دهندگان اپ استور در کاهش قیمت اشتراک ارائه می دهد

اپل می گوید که آزمایشی یک ویژگی جدید اپ استور به نام “قیمت گذاری احتمالی” را آغاز کرده است که به توسعه دهندگان کمک می کند تا مشتریان را با اشتراک های ارزان تر بر اساس خریدهای قبلی خود جذب کنند. مدل قیمت‌گذاری احتمالی به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که به مشتریانی که قبلاً اشتراک خدمات دیگری را دارند، اعم از برنامه‌های خود توسعه‌دهندگان یا رقبایشان، تخفیف‌هایی ارائه دهند.

این ویژگی ابتدا با گروهی منتخب از شرکت‌کنندگان شروع می‌شود، قبل از اینکه در ماه‌های آینده برای توسعه‌دهندگان بیشتری عرضه شود. اپل با انتشار پستی در وب سایت Apple Developer بیان کرد:

قیمت‌گذاری مشروط برای اشتراک‌ها در اپ استور – ویژگی جدیدی که به شما کمک می‌کند مشترکین را جذب و حفظ کنید – به شما امکان می‌دهد تا زمانی که مشتریان به طور فعال در اشتراک دیگری مشترک هستند، قیمت اشتراک با تخفیف ارائه دهید. این می تواند برای اشتراک از یک توسعه دهنده یا دو توسعه دهنده مختلف استفاده شود.

اپل توضیح داد که این تخفیف‌های رقابتی برای مشتریان هم در اپ استور و هم در “کانال‌های بازاریابی خارج از پلتفرم” بسیار قابل مشاهده خواهد بود، بنابراین آنها می‌توانند به راحتی امتیازات را پیدا کنند و از آن بهره ببرند.  این در زمان بررسی مداوم شیوه‌های اپل با اپ استور و نحوه رسیدگی به خریدهای درون‌برنامه‌ای انجام می‌شود که در نبرد اپل با مالک فورتنایت، Epic Games، به اوج رسید.

همین پاییز امسال، اپل از دادگاه عالی خواست حکم قبلی خود را که به توسعه دهندگان اجازه می داد تا با پشتیبانی از سیستم های پرداخت خارجی، کارمزد تراکنش 30 درصدی خود را دور بزنند، لغو کند. این شرکت می گوید که اطلاعات بیشتری در مورد برنامه جدید در ماه آینده منتشر خواهد کرد.

منبع
engadget
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا