Western Digital 770x480 - وسترن‌ دیجیتال، از حافظه‌های SSD مخصوص بازی با کیفیت 4K رونمایی کرد

وسترن‌ دیجیتال، از حافظه‌های SSD مخصوص بازی با کیفیت ۴K رونمایی کرد

بازی های کامپیوتری به طور فزاینده ای جذاب هستند، محتوای بصری غنی تر و شدیدتری نسبت به گذشته دارند و گیمرها با انتخاب گزینه های تکنولوژی برای به حداکثر رساندن تجربشان مواجه هستند. در این میان شرکت وسترن دیجیتال از نوعی از حافظه های SSD جدیدی مخصوص بازی با کیفیت ۴K به کاربران ارائه کرده است.

این حافظه‌های SSD به شکل خاص برای اجرای بازی با کیفیت ۴K ساخته شده‌اند. اگر قصد دارید یک کامپیوتر مخصوص بازی بسیار قدرتمند بخرید که بازی‌های جدید را با سرعت بالایی اجرا می‌کند، می‌توانید یکی از حافظه‌های NVME SSD را بخرید. مارک گریس از شرکت وسترن‌ دیجیتال به این موضوع اشاره کرد:

در حال حاضر بازی کردن به موضوع مهمی تبدیل شده و گیمرها هم به فضای بیشتری برای نصب بازی نیاز دارند. پس به همین دلیل ما سعی می‌کنیم محصولات خوبی را راهی بازار کنیم. ما در حافظه‌های SSD جدید خودمان که با استفاده از فناوری ۳D NAND و NVMe ساخته شده‌اند عمکرد اجرای بازی‌های را چند برابر بهتر کردیم. از این حافظه‌ها می‌توانید برای بازی کردن و ادیت ویدیو استفاده کنید.

در ساخت SSD های NVMe جدید سری WD Black از تراشه‌های حافظه ۳D TLC NAND جدید ۶۴ لایه وسترن دیجیتال و یک کنترلر اختصاص استفاده شده است. این SSD ها در ظرفیت ۲۵۰ گیگابایت، ۵۰۰ گیگابایت و ۱ ترابایت عرضه می‌شوند. سرعت خواندن متوالی در مدل‌های ۵۰۰ گیگابایتی و ۱ ترابایتی به ۳,۴۰۰ مگابایت در ثانیه و سرعت نوشتن متوالی در مدل ۱ ترابایتی به ۲,۸۰۰ مگابایت در ثانیه می‌رسد.

PRN Graphic WDBlackSSDNVME - وسترن‌ دیجیتال، از حافظه‌های SSD مخصوص بازی با کیفیت 4K رونمایی کرد

عملکرد خواندن تصادفی در مدل ۱ ترابایتی به ۵۰۰,۰۰۰IOPS می‌رسد که آن را به گزینه‌ای ایده برای سیستم‌های گیمینگ حرفه‌ای تبدیل می‌کند. دوام مدل ۱ ترابایتی ه ۶۰۰ ترابایت نوشتن در طول عمر، دوام مدل ۵۰۰ گیگابیتی ۳۰۰ ترابایت و دوام مدل ۲۵۰ گیگابایتی ۲۰۰ ترابایت اعلام شده است.مدل ۲۵۰ گیگابیتی با قیمت ۱۲۰ دلار، مدل ۵۰۰ گیگابایتی ۲۳۰ دلار و مدل ۱ ترابایتی ۵۵۰ دلار عرضه می‌شود.