گوپرو از دوربین اکشن هیرو ۷ در سه مدل سیلور، بلک و وایت معرفی کرد

بعد از افشای مشخصات و تصاویر، سرانجام گوپرو از دوربین اکشن هیرو ۷ در سه مدل White, Silver و Black پرده برداشت. این دوربین‌های به ترتیب قیمتی معادل ۲۰۰، ۳۰۰ و ۴۰۰ دلار خواهند داشت. این دوربین‌ها می‌توانند فیلم‌برداری تایم‌لپس انجام داده و قابلیت استریم آنلاین زنده نیز دارند.

ابعاد دوربین‌های گوپرو هیرو ۷ تقریباً نسبت به نسل پیش بدون تغییر باقی مانده است. به این ترتیب می‌توانید از همان لوازم جانبی پیشین روی آن‌ها استفاده کنید. هر سه مدل ضدآب بوده و صفحه‌نمایش لمسی دارند، قابلیت فرمان صوتی داشته و همچنین می‌توانند از طریق وای‌فای محتوا را در سرورهای ابری گوپرو ذخیره کنند. در میان مدل های مختلف هیرو ۷، تنها نسخه بلک از باتری قابل تعویض، تثبیت کننده تصویر HyperSmooth و امکان اتصال میکروفون خارجی بهره می برد.

اما تفاوت اصلی بین مدل های مختلف هیرو ۷، کیفیت تصویربرداری آنهاست که نسخه بلک با دوربین ۱۲ مگاپیکسلی و توانایی عکاسی ۳۰ فریم در ثانیه، نسبت به دو مدل دیگر با سنسور ۱۰ مگاپیکسلی و عکاسی ۱۵ فریم در ثانیه برتری دارد. نسخه بلک همچنین در زمینه فیلمبرداری نیز برتر بوده و ویدیوهای ۴K و ۲.۷K را به ترتیب با نرخ ۶۰ و ۱۲۰ فریم در ثانیه ثبت کرده و حالت سوپر اسلوموشن ۲۴۰ فریم در ثانیه با کیفیت ۱۰۸۰p را هم در اختیار کاربر قرار می دهد.

مدل سیلور اما ویدیوهای ۴K را با نرخ ۳۰ فریم در ثانیه ثبت کرده و در رزولوشن های ۱۴۴۰p و ۱۰۸۰p نیز ویدیوهای ۶۰ فریم در ثانیه ارائه می کند. در نهایت مدل وایت تنها یک حات فیلمبرداری داشته و ویدیوهای ۱۰۸۰p را با نرخ ۶۰ فریم در ثانیه به ثبت می رساند. قابلیت‌های GPS، وای‌فای، تشخیص صحنه، تشخیص چهره و حذف صدای نویز باد نیز از دیگر ویژگی‌های GoPro Hero 7 Black هستند.

علاوه بر این هیرو ۷ بلک می‌تواند به‌صورت زنده به فیس‌بوک، توییچ، یوتیوب یا vimeo استریم کند. دوربین از اتصال اینترنت گوشی شما برای این‌کار استفاده خواهد کرد. همچنین قابلیت تایم‌لپس جدید TimeWarp امکان ثبت ویدئوهای زمان‌گریز را فراهم کرده و ویژگی SuperPhoto با ترکیب چند تصویر از فناوری HDR برای بهبود عکس‌ها استفاده می‌کند. هر سه دوربین قابلیت عکاسی و فیلم‌برداری عمودی را نیز دارند تا به این ترتیب در استوری‌ها و IGTV اینستاگرام از آن‌ها استفاده کنید. حتی قابلیتی به نام short clip‌ برای ایجاد محدودیت ۱۵ یا ۳۰ ثانیه‌ای اینستاگرام وجود دارد.

مشخصات هیرو ۷ بلک هیرو ۷ وایت هیرو ۷ سیلور
سنسور ۱۲  مگاپیکسل ۱۰ مگاپیکسل ۱۰ مگاپیکسل
فیلم برداری ۴K ۶۰ فریم در ثانیه ۳۰ فریم در ثانیه ۳۰ فریم در ثانیه
فیلم برداری  ۱۰۸۰p ۲۴۰ فریم در ثانیه ۶۰ فریم در ثانیه ۶۰ فریم در ثانیه
تثبیت کننده فیلم HyperSmooth بله بله
لایو استریم بله
عکس ۱۲MP 30fps burst, RAW ۱۰MP 15fps burst ۱۰MP 15fps burst
ورودی میکروفون بله
باتری غیرقابل تعویض بله
ضد آب ۱۰ متر ۱۰ متر ۱۰ متر
قیمت ۴۰۰ دلار ۳۰۰ دلار ۲۰۰ دلار