نتایج بنچمارک تراشه کایرین ۸۱۰ در انتوتو منتشر شد

هواوی به تازگی گوشی های سری نوا ۵ را رونمایی کرده است. یکی از این محصولات به تراشه کایرین ۸۱۰ مجهز شده است. این پردازنده که نسخه بروز شده پردازنده کایرین ۷۱۰ محسوب می شود، به تازگی در بنچمارک AnTuTu مشاهده شده است.

با مقایسه‌ تراشه‌ کایرین ۸۱۰ و اسنپدراگون ۷۳۰ کوالکام، به‌نظر می‌رسد که تراشه‌ جدید کرین، در حال حاضر یکی از قدرتمند‌ترین تراشه‌های میان‌رده‌ هواوی و رقیب خوبی برای تراشه‌های کوالکام است. هواوی نوا ۵ امتیاز کلی ۲۳۷ هزار را در مجموع به دست آورد که ۱۳ درصد بالاتر از نتیجه میانگین تست‌های اسنپدراگون ۷۳۰ (۲۱۰ هزار) در دیتابیس آنتوتو بوده است.

کایرین ۸۱۰ هواوی در مقایسه با کایرین ۷۱۰ نیز، امتیاز بالایی کسب کرده و با مقایسه‌ امتیازها، افزایش ۷۰ درصدی امتیاز کلی کایرین ۸۱۰ نسبت به کایرین ۷۱۰ مشهود است. افزایش اصلی عملکرد این تراشه مربوط به پردازنده گرافیکی آن است. این پردازنده گرافیکی نسبت به کایرین ۷۱۰ بهبود عملکرد سه برابری داشته و در مقایسه با پردازنده گرافیکی مورد استفاده در اسنپدراگون ۷۳۰ نیز بهبود ۲۵ درصدی را تجربه کرده است.

تراشه جدید کایرین ۸۱۰ از دو هسته قدرتمند کورتکس A76 استفاده می‌کند که می‌توانند به فرکانس ماکزیمم ۲.۲۷ گیگاهرتز دست پیدا کنند. در کنار این دو هسته، ۶ هسته کورتکس A55 با فرکانس ۱.۸۸ گیگاهرتز قرار گرفته و پردازشگر گرافیکی Mali-G52 MP6 نیز این مجموعه را همراهی می‌کند.