رابط کاربری EMUI 10 هواوی در تاریخ ۱۸ مرداد معرفی می شود

براساس گزارشات، به نظر می رسد که هواوی تصمیم دارد که در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان ۹ آگوست (۱۸ مرداد)، از جدیدترین رابط کاربری EMUI 10 رونمایی کند. انتظار می‌رود در این کنفرانس چیزی در حدود ۵۰۰۰ برنامه نویس و طراحی نرم افزار از سرتاسر جهان گرد هم جمع شوند و هواوی نیز از جدیدترین دستاوردهای خود در حوزه نرم افزار رونمایی کند.

 آقای Wang Chenglu، از مدیران بخش نرم افزار شرکت هواوی، برگزار کننده نشست معرفی رابط کاربری EMUI 10 خواهد بود. گفته می‌شود که نسخه جدید از رابط کاربری هواوی دارای ظاهری تازه خواهد بود و سیستم جدیدی را برای نمایش آیکون‌ها و همچنین دسترسی کاربران به بخش‌های مختلف از گوشی‌های هوشمند در اختیار خواهد داشت.

همچنین انتظار می‌رود در طراحی این رابط کاربری توجه زیادی به قابلیت چند وظیفگی شود. براساس اطلاعات موجود، رابط کاربری EMUI 10 قرار است با در اختیار داشتن یک ساختار جدید، بسیار سریع‌تر از گذشته امکان جا به جایی میان برنامه‌های مختلف را فراهم کند. قرار است برنامه دوربین نیز در این رابط کاربری، یک طراحی جدید را تجربه کند تا عملکرد و قابلیت‌های بهتری را در اختیار داشته باشد.

به احتمال فراوان فناوری جدید GPU Turbo 4.0 نیز بخشی از این رابط کاربری خواهد بود و به کاربران در اجرای بازی‌ها کمک فراوانی خواهد کرد. بخشی از اطلاعات همچنین نشان می‌دهند که دومین نسل از ARK Compiler نیز در این رابط کاربری گنجانده می‌شود تا گوشی‌های بهره‌مند از آن بتوانند در استفاده‌های طولانی مدت عملکرد بهتری را از خود به نمایش بگذارند. گفته می‌شود هواوی قصد دارد در کنفرانس Developer Conference خود، اطلاعات تازه‌ای از سیستم عامل HongMeng نیز رونمایی کند.