نرم افزار

هواوی از رابط‌کاربری EMUI 10 مبتنی بر اندروید Q رونمایی کرد

هواوی امروز در کنار معرفی سیستم عامل متن باز HarmonyOS، نسخه جدید رابط کاربری EMUI 10 مبتنی بر اندروید Q رونمایی کرد. در رابط کاربری جدید مواردی همچون زبان‌ طراحی بهبودیافته، پوسته‌ تیره در سطح سیستمی و عملکرد سریع‌تر را به‌همراه دارد.

برای شروع، EMUI 10 طراحی جدید داشته، و آیکون ها گردتر و انیمیشن های جدیدی به آن افزوده شده است. تم تیره در رابط کاربری جدید هواوی روی اپلیکیشن‌های متفرقه نیز در کنار اپلیکیشن‌های پیش‌فرض این شرکت پیاده خواهد شد. همچنین هواوی استایل های بیشتری را برای ساعت و تقویم فراهم کرده و امکانات بیشتری به قابلیت صفحه نمایش همیشه‌روشن افزوده شده است.

از سوی دیگر، به لطف سیستم فایل بهبودیافته EROFS، عملکرد سریع و بهتری به خود نشان داده و قابلیت GPU Turbo 3.0 نیز با وعده‌ تعامل سریع‌تر و تأخیر کمتر حین جابه‌جایی بین اپلیکیشن‌ها در دسترس خواهد بود. هواوی برای هماهنگی بهتر موبایل با کامپیوتر از قابلیتی تحت عنوان Multi Screen Collaboration معرفی کرده که کاربر را قادر می سازد تا دستگاه را به‌صورت بی‌سیم متصل کرده و گوشی هوشمند خود را به‌صورت مستقیم روی نمایشگر کامپیوتر مرور کند. بدین ترتیب، امکان دسترسی به تمام فایل‌های گوشی و پاسخگویی آسان به پیام‌ها در فراهم خواهد شد.

همچنین کاربر با قابلیت HiCar می تواند با اتصال گوشی به سیستم خودرو، به قابلیت های همچون کنترل موسیقی، کنترل سیستم تهویه مطبوع و موقعیت یابی نقشه دسترسی داشته باشد. براساس اعلام هواوی، میت ۳۰ نخستین گوشی هوشمند مبتنی بر EMUI 10 خواهد بود؛ درحالیکه کاربران خانواده‌ هواوی P30 و P30 Pro نیز از تاریخ ۸ سپتامبر (۱۷ شهریور) به‌ نسخه‌ بتای این رابط کاربری دسترسی خواهند داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا