دوربین مدل ۵G گلکسی نوت ۱۰ بالاترین امتیاز DxOMark را کسب کرد

سایت مشهور DxOMark نتایج بررسی مربوط به دوربین مدل ۵G گلکسی نوت ۱۰ پلاس را منتشر کرد و حالا دوربین این گوشی، در صدر جدول قرار گرفته است. از آنجایی که تنها تفاوت بین مدل ۵G و مدل LTE وجود مودم ۵G است، پس این امتیاز برای گلکسی نوت ۱۰ پلاس هم صدق می‌کند.

فبلت پرچم‌دار سامسونگ در ارزشیابی وب‌سایت DxOMark در مجموع، امتیاز ۱۱۳ را دریافت کرده و اکنون با اختلاف یک امتیاز نسبت به هواوی P30 Pro در صدر جدول بهترین گوشی‌های هوشمند وب‌سایت DxOMark قرار گرفته است. طبق بررسی انجام شده، دوربین گلکسی نوت ۱۰ پلاس، در شرایط نوری مختلف عکس‌های مبتنی بر گستره دینامیکی وسیعی را ثبت می‌کنند. در این گزارش آمده که دوربین مذکور در زمینه‌ فوکوس عملکرد دقیق و سریعی دارد و از کیفیت بالای فلش آن هم تمجید شده است.

نتایج آزمایش‌های DxOMark پس از ثبت ۱۵۰۰ عکس مختلف و بیش از ۲ ساعت فیلم‌برداری در محیط‌های کنترل‌شده و محیط آزاد و بسته، با تنظیمات پایه‌ای دوربین منتشر شده‌اند. گلکسی نوت ۱۰ پلاس از دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی با دیافراگم متغیر f/1.5-2.4، لرزش‌گیر اپتیکال تصویر و حالت فوکوس خودکار پیکسل دوگانه بهره می‌برد.. دوربین اصلی گلکسی نوت ۱۰ را دوربین ۱۶ مگاپیکسلی اولتراواید با دیافراگم f/2.2 و دوربین تله‌فوتوی ۱۲ مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.1 همراهی می‌کند. درکنار ماژول دوربین سه‌گانه، حسگر هوشمند Time of Flight هم برای تشخیص بهتر عمق تصویر دیده می‌شود.

امتیاز این دوربین در حوزه ویدیو ۱۰۱ است که بی‌سابقه محسوب می‌شود. ویدیوهای ۴K ضبط شده با گلکسی نوت ۱۰ پلاساز جزییات زیاد، گستره دینامیکی وسیع و رنگ‌های زنده بهره می‌برند. فوکوس خودکار و رهگیری اشیاء هم عملکرد خیلی خوبی دارند و در این گزارش به موثر بودن قابلیت لرزشگیر هم اشاره شده است. دوربین سلفی هم در کل امتیاز ۹۹ را کسب کرده که با این کار، دیگر دوربین سلفی ایسوس ذن‌فون ۶ دیگر در مقام اول قرار ندارد. در این بررسی، دوربین سلفی گلکسی نوت ۱۰ پلاس در بخش تصویر و ویدیو به ترتیب نمره‌های ۱۰۳ و ۹۳ کسب کرده که این امتیاز برای ذن‌فون ۶ به ترتیب ۱۰۱ و ۹۳ بود.

در این بررسی، دوربین سلفی گلکسی نوت ۱۰ پلاس در شرایط نوری مختلف مورد بررسی قرار گرفته در تمام این شرایط، موفق به ثبت سلفی‌های باکیفیت شده است. از مهم‌ترین نقاط قوت آن می‌توانیم به کیفیت بالای فوکوس خودکار اشاره کنیم ولی ظاهرا حالت بوکه دوربین سلفی در برابر رقبا حرف زیادی برای گفتن ندارد.