عینک واقعیت مجازی هواوی VR Glass با قیمت ۴۲۴ دلار معرفی شد

هواوی به تازگی از عینک واقعیت مجازی جدید خود با نام VR Glass رونمایی کرد. عینک واقعیت مجازی هواوی از نظر ابعاد بسیار کوچک‌ و سبک‌تر از نمونه‌های رقیب است و هواوی قصد دارد تا آن را در ماه دسامبر با قیمت ۲۹۹۹ یوان برابر با ۴۲۴ دلار به بازار عرضه کند.

عینک واقعیت افزوده هواوی از لنزهای با ضخامت ۲۶.۶ میلی‌متر استفاده کرده است و ابعاد آن ۱/۳ نمونه‌های HTC Vive Pro و Oculus Quest است. عینک واقعیت مجازی هواوی تنها ۱۶۶ گرم وزن دارد و بدنه آن با شکل تاشو طراحی شده است؛ همچنین به گفته هواوی زاویه عینک بین ۰ تا ۷۰۰ درجه با فواصل ۵۵ تا ۷۱ متر قابل تنظیم است.

بدنه این محصل به شکلی طراحی شده است که پوشیدن آن برای کاربر راحت باشد و در استفاده طولانی مدت موجب تعریق و خستگی چشم و صورت کاربر نشود. عینک واقعیت مجازی هواوی تصویری با رزولوشن ۱۶۰۰ در ۳۲۰۰ پیکسل را با دقت ۱۰۵۸PPI، زاویه دید ۹۰ درجه و نرخ بروزرسانی تصویر ۷۰ تا ۹۰ هرتز در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این محصول از افکت‌های صوتی سه بعدی و فناوری شبیه به IMAX پشتیبانی می‌کند.

به گفته هواوی، کاربران با این محصول به ۳۰۰۰۰ ساعت محتوا ویدئویی واقعیت مجازی، سه کانال زنده واقعیت مجازی و ۱۰۰ بازی ویدئویی دسترسی خواهند داشت. پایه‌های عینک واقعیت مجازی هواوی به دو اسپیکر قدرتمند مجهز شده‌اند میدان صدای عریضی را برای کاربر ایجاد می‌کنند؛ همچنین این اسپیکرها از فناوری صدای استریو سه بعدی نیز پشتیبانی می‌کنند. هواوی در ساخت این عینک از الیاف ویژه و روکش چرمی استفاده کرده است که بسیار نرم و راحت است.