اورال‌ بی از مسواک جدید Genius X با قابلیت هوش مصنوعی رونمایی کرد

اورال بی به تازگی از مسواک الکتریکی جدیدی با نام Genius X رونمایی کرده که به لطف قابلیت های هوش مصنوعی، به بهتر تمیز کردن دندان های کاربران کمک می کند. مسواک اورال بی Genius X از طریق بلوتوث به اپلیکیشن اختصاصی متصل شده و زمانی که کاربر مسواک زدن را شروع می کند، اپلیکیشن با نمایش دادن یک تایمر، مدت زمان مسواک زدن را به کاربر نشان داده و او را برای شستن قسمت های مختلف دهان راهنمایی می کند.

به گفته اورال بی، با استفاده از حسگرهای بکاررفته در مسواک Genius X، از وارد آمدن فشار بیش از حد روی دندان ها و همچنین نکشیده شدن برس به میزان کافی روی برخی دندان ها را تشخیص می دهد و داده های سنسورها را به اپلیکیشن اختصاصی ارسال می کند. اپلیکیشن به کمک الگوریتم هوش مصنوعی این داده ها را آنالیز کرده و کاربر را برای بهتر مسواک زدن راهنمایی می کند و در نهایت به او امتیاز می دهد.

این اولین محصولی نیست که اورال بی معرفی کرده، چراکه سال ۲۰۱۴ یک مسواک بلوتوثی به بازار عرضه کرد که با مشورت دندان پزشک قابلیت برنامه ریزی داشت. سال ۲۰۱۶ بود که این شرکت سری مسواک های Genius را عرضه کرد که مدل های اولیه در این سری برای دنبال کردن مسواک زدن کاربر به دوربین گوشی وابسته بودند و کاربر باید گوشی خود را روی نگهدارنده نصب می کرد که بعد از مدتی دردسرساز می شد.