دل از مانیتور ۲۷ اینچی UP2720Q با کیفیت ۴K رونمایی کرد

شرکت دل به تازگی از مانیتور جدید خود سری اولتراشارپ برای طراحان با نام UP2720Q رونمایی کرده است. این مانیتور جدید دارای پنل ۲۷ اینچی با رزولوشن ۴K یا ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل بوده و اولین مانتیوری است که دارای قابلیت به نام colorimeter می باشد که میزان حساسیت به نور و شدت و غلظت رنگ را اندازه گیری می کند.

همچنین این مانتیور جدید از طیف رنگی ۱۰۰ درصدی Adobe RBG و ۹۰ درصدی DCI-P3 و ۸۰ درصد BT2020 پشتیبانی کرده که این امکان را به طراحان می دهد تا با بالاترین طیف رنگ گاموت و دقت بیشتر در دستگاه های موبایل، رایانه ها و تلویزیون ها کار کنند. از دیگر مشخصات این مانیتور می توان به روشنایی ۲۵۰ نیت، نسبت ابعاد ۱۶ به ۹ اشاره کرد. این مانیتور همچنین به Thunderbolt 3 با سرعت حداکثر ۴۰Gbps مجهز شده است که می تواند ضمن انتقال همزمان سیگنال های ویدئویی و داده، تا ۹۰ وات یک نوت بوک متصل را شارژ کرد.

همچنین دارای ویژگی Picture-by-Picture مفید است که به کاربران امکان مقایسه محتوای تصویری را در کنار یکدیگر در تقابل فضاهای رنگی از منابع مختلف می دهد. در نهایت این مانیتور از یک پورت USB-C و چهار پورت USB Type-A، تاندربولت ۲ بهره گرفته و قرار است از سال آینده میلادی با قیمت ۲۰۰۰ دلار عرضه شود.