سخت افزار

کوالکام تاریخ معرفی تراشه 7 نانومتری اسنپدراگون 865 را اعلام کرد

مانند رسم هر ساله کوالکام، امسال هم این شرکت در تاریخ بین ۳ تا ۵ دسامبر در شهر مائوئی ایالت هاوایی آمریکا مجموعه کنفرانس‌هایی را برگزار می‌کند. مهم‌ترین خبر این مجموعه کنفرانس، بدون شک رونمایی از تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ خواهد بود.

در حال حاضر اطلاعات قابل ملاحظه‌ای درباره تراشه اسنپدراگون 865 در دست نیست اما انتظار می‌رود برای تولید آن به جای کمپانی تایوانی TSMC، سراغ کمپانی کره‌ای سامسونگ و فناوری ساخت 7 نانومتری این کمپانی برود. این در حالی است که کوالکام از زمان اسنپدراگون 820 و اسنپدراگون 835، تولید تراشه های خود را به سامسونگ نسپرده است. انتظار می‌رود چیپست اسنپدراگون 865 دارای دو گونه LTE و 5G باشد که برای گونه 5G آن، وجود مودم مجتمع Snapdragon X55 مورد انتظار است.

در این بین، باید به تفاوت بین فناوری ۷ نانومتری EUV سامسونگ و فناوری ۷ نانومتری FinFET شرکت TSMC اشاره کنیم که ظاهرا تکنولوژی سامسونگ می‌تواند مصرف انرژی را بهبود ببخشد و مساحت تراشه را حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش دهد. شرکت سامسونگ همچنین توسعه فرایند ساخت ۵ نانومتری EUV را به اتمام رسانده است. گفته می‌شود زیرساخت‌های مربوط به تولید تراشه‌های ۵ نانومتری تا انتهای امسال آماده می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا