ایسوس از کارت گرافیک ROG Strix RTX 2080 Ti White Edition رونمایی کرد

ایسوس به تازگی از کارت گرافیک جدید ROG Strix RTX 2080 Ti نسخه سفید رونمایی کرده است. با نگاهی به کارت گرافیک ROG Strix RTX 2080 Ti White Edition، بیش از هرچیز پوشش سفید رنگ همراه با Back-Plate، کابل‌های داخلی و همچنین سه فن قدرتمند Axial Tech خودنمایی می‌کند. این فن‌ها به این دلیل با این نام از سوی ایسوس معرفی می‌شوند که قادر هستند تمام جریان هوا را به صورت محوری به سمت هیت سینک موجود در زیر خود هدایت کنند.

هیت سینگ و PCB این کارت گرافیک مشابه کارت گرافیک ROG Strix RTX 2080 Ti O11G طراحی شده است. این کارت گرافیک می تواند در حالت بوست سرعت ۱۷۴۰ مگاهرتزی را ارائه می دهد. سرعت این هسته گرافیکی در حالت پایه نیز در حدود ۱۳۵۰ مگاهرتز عنوان شده است. همچنین محصول جدید ایسوس در حالت OC قادر است با استفاده از نرم افزاری اختصاصی فعال سرعت ۱۷۷۰ مگاهرتزی را فراهم کند.

هسته گرافیکی TU102-300/A، ۴۳۵۲ واحد سایه‌زنی، ۲۷۲ واحد TMU، ۸۸ واحد ROP و ۱۱ گیگابایت حافظه GDDR6 با سرعت ۱۴ گیگابیت بر ثانیه، دیگر مشخصات این کارت گرافیک جدید هستند. انرژی موردنیاز این کارت گرافیک نیز توسط دو کابل ۸ پین PCIe تامین می‌شود. دو پورت DisplayPort 1.4، یک خروجی HDMI 2.0b و همچنین یک VirtualLink، نیز راه‌های ارتباطی این کارت گرافیک را تشکیل می‌دهند. گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند که این کارت گرافیک در هنگام عرضه قیمتی در حدود ۱۶۰۰ یورو خواهد داشت.