موبایل

قابلیت فیس آنلاک پیکسل 4 با آپدیت ماه آپریل بهبود یافت

فناوری تشخیص چهره برای باز کردن قفل نمایشگر در بسیاری از گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما نقطه ضعف این فناوری امکان فریب دادن آن با استفاده از ماسک‌های سه بعدی یا حتی عکس‌هایی است که با دقت از افراد تهیه شده‌اند.

گوگل برای جلوگیری از فریب گوشی پیکسل ۴ و باز کردن قفل گوشی‌ها که موجب دسترسی به داده‌های خصوصی کاربران می‌شود، یک به روزرسانی امنیتی را به این گوشی اضافه کرده که از طریق بخش تنظیمات گوشی مذکور قابل دسترسی است. از این طریق افراد می‌توانند گزینه ضروری بودن بازکردن چشم را فعال کنند.

در نتیجه فرد تنها زمانی می‌تواند گوشی خود را فعال کند که با چشمانی کاملاً باز به نمایشگر آن نگاه کند و به طور مستقیم به خود نمایشگر نگاه کند. بنابراین اگر فرد سر خود را به اطراف بگرداند یا به طور مستقیم به گوشی نگاه نکند، قادر به بازگشایی قفل صفحه نیست.

برای چک کردن وضعیت Face Unlock روی گوشی پیکسل 4 خود به بخش Settings > Security > Face Unlock بروید که در قسمتی با عنوان Requirements for Face Unlock، گزینه سوییچ را مشاهده خواهید کرد. البته برخی از کاربران پیکسل 4 گزارش داده‌اند که بعد از نصب آپدیت امنیتی، سوییچ مذکور روی on تنظیم شده است. با این‌حال، شاید لازم باشد که این موضوع را خودتان چک کنید. برای به‌روزرسانی پیکسل 4 می‌توانید به بخش Settings >System > Advanced > System update مراجعه کنید.

منبع
phonearena

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن