اخبار فناوری

کمک یک میلیارد دلاری جک دورسی برای مقابله با ویروس کرونا

 جک دورسی مدیر ارشد اجرایی توئیتر اعلام کرده یک میلیارد دلار برای مقابله با بیماری همه‌گیر کرونا کمک می کند. این رقم معادل ۲۸ درصد کل ثروت دورسی است. دورسی این خبر را دریک پیام توئیتری اعلام کرد.

او قصد دارد یک میلیارد دلار از سهم خود در شرکت اسکوئر (Square) را از طریق یک شرکت جدید با مسئولیت محدود به نام «استارت اسمال» برای مقابله با ویروس کرونا سرمایه گذاری کند. این رقم معادل ۲۸ درصد کل ثروت جک دورسی به حساب می‌آید. دورسی درباره این کمک مالی خود شفاف سازی کرد و گفت: هرگونه کمک مالی به طور مستقیم از شرکت استارت اسمال انجام می‌شود. او افزود: تمام نقل و انتقالات مالی، فروش و گرنت ها به طور عمومی قابل بررسی است.

جک دورسی برای شفاف سازی در مورد عملکرد صندوق صفحه ای را در Google Sheets ایجاد کرده که نحوه صرف هزینه ها را مشخص می سازد. از نظر وی کمک به ارتقای سلامت و آموزش زنان بهترین راه حل ها برای غلبه مشکلات کنونی جهان هستند. دیگر هدف وی که کمک به اقشار کمک درآمد است می تواند به ارتقای سطح درامد در کشورهای فقیرتر کمک کند اما همانطور که خود او می گوید عملی بودن و کارایی این ایده باید در دنیای واقعی هم محک بخورد.

مدیر ارشد اجرایی توئیتر همچنین اعلام کرده حتی پس از برطرف شدن پاندمیک کووید ۱۹ او به سرمایه گذاری در پروژه‌هایی با محوریت سلامت و تحصیل دختران و غیره سرمایه گذاری می‌کند.

منبع
theverge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن