گجت

گیمبال جدید DJI Osmo Mobile 4 معرفی شد

شرکت DJI از نسل جدید گیمبال خود برای گوشی های هوشمند با نام DJI Osmo Mobile 4 رونمایی کرده است. این گجت همان طراحی مشابه نسخه فبلی اش را حفظ کرده، اما اکنون دارای دو مگنت مغناطیسی است، بنابراین می توانید بدون نیاز به بستن آن و به تعادل بین شاخه ها، به سرعت گوشی خود را وصل کرده و جدا کنید.

همچنین اگر مایل بودید می‌توانید به کل استفاده از هولدر را کنار بگذارید و تنها صفحه دایره‌ای آهن ربایی را به بخش پشتی گوشی خود وصل و با کمک آن گوشی را به اوزمو موبایل 4 متصل کنید. این صفحه دایره‌ای شکل به عنوان Finger Ring هم می‌تواند استفاده شود.

جدا از حفظ کردن همان طراحی تاشو در این نسل از لرزشگیرهای DJI، موارد دیگر مثل چینش مناسب دکمه‌های کنترلی و همچنین عمر باتری 15 ساعته هم در اوزمو موبایل 4 حاضر هستند. همچنین از باتری‌های این لرزشگیر و پورت USB-C آن، می‌توان برای شارژ گوشی هم استفاده کرد. خود DJI گفته که اوزمو موبایل 4 کمی سبک‌تر و کوچک‌تر از نسل قبلی خودش هست و همزمان موتورهای جدیدتری هم در آن قرار گرفته است.

از نظر نرم‌افزاری هم DJI سه ویژگی جدید برای اپلیکیشن اوزمو موبایل 4 در نظر گرفته که به ترتیب زیر هستند:

  • ویژگی Dynamic Zoom که تا پیش از این با نام Dolly Zoom شناخته می‌شد. این ویژگی وقتی کاربر به سمت عقب می‌رود، به صورت دیجیتالی روی سوژه زوم می‌کند تا اینطور به نظر برسد که ابعاد سوژه هیچ تغییری نمی‌کند.
  • ویژگی Spin Shot Gimbal Movement که در این حالت گوشی برای ایجاد حالت barrel roll effect به سمت چپ یا راست می‌چرخد. تنها ایرد این ویژگی این است که اوزمو موبایل 4 نمی‌تواند چرخش 360 درجه‌ای داشته باشد.
  • ویژگی Colne Me Panaroma نیز اجازه می‌دهد تا خودتان و دوستان‌تان را چندبار در یک عکس پاناروما ثبت کنید.

DJI همچنین می‌گوید گیمبال جدید در دنبال کرده چهره افراد هم بهتر از قبل شده است. درواقع نرم‌افزار این لرزشگیر حالا بهتر از قبل می‌تواند تفاوت بین افراد بزرگسال، کودکان و حتی حیوانات خانگی را تشخیص دهد. حالت‌های فیلم‌برداری سینماتیک که در مدل‌های قبلی این لرزشگیر را دیده بودیم نیز در این مدل هم حاضر هستند. لرزشگیر DJI اوزمو موبایل 4 با قیمت پایه 149 دلار عرضه می‌شود که تقریبا 20 دلار گران‌تر از قیمت اوزمو موبایل 3 است.

منبع
theverge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا