فناوری

موافق نبودن دولت چین با فروش تیک تاک به شرکت آمریکایی

درحالی‌که دولت آمریکا به ریاست جمهوری ترامپ به‌شدت به بایت‌دنس، فشار می‌آورد تا حداقل تجارت خود در ایالات متحده را به یکی از شرکت‌های آمریکایی بفروشد، مقام‌های چین از فروش تیک تاک ابراز نگرانی کرده‌اند. در گزارش رویتر نقل شده است که مقام‌های چینی ترجیح می‌دهند اپلیکیشن تیک تاک در ایالات متحده مسدود شود تا شاهد فروش آن به یکی از شرکت‌های آمریکایی باشند.

آمریکا تا 20 سپتامبر به چین فرصت داده است که خدمات خود را به شرکت‌های آمریکایی بفروشد تا مسدود نشود. ترامپ نیز تاکید کرده است که این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد. گزارش‌های جدید نشان می‌دهد مقامات دولت چین  نمی‌خواهد تیک تاک را به صورت اجباری بفروشند آن‌ها ترجیح می‌دهند که این اپلیکیشن فعالیت خود را در این کشور متوقف کنند تا آن را به اجبار بفروشند.

درحال‌حاضر والمارت، اوراکل و مایکروسافت حاضر هستند که تجارت مرتبط با ایالات متحده‌ی اپلیکیشن تیک تاک را خریداری کنند و حتی شایعاتی وجود دارد که در برخی از مذاکرات حتی تا پیشنهاد خرید تجارت جهانی تیک تاک نیز پیش رفته‌اند. پس مذاکرات زیادی که چین و آمریکا در این زمینه انجام داده‌اند مقامات چینی اعلام کردند که فروش تیک تاک به شرکت‌های آمریکایی باعث می‌شود دولت چین و تیک تاک ضعیف به نظر برسد. کمپانی بایت دنس نیز اعلام کرده است که دولت چین تا به حال پیشنهادی درباره مسدود کردن تیک تاک در ایالات متحده آمریکا ارائه نکرده است و موضوع تا حد زیادی بلاتکلیف است.

وزارت خارجه چین در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرده است که آمریکا از واژه امنیت ملی برای سرکوب شرکت‌های خارجی سواستفاده می‌کند. تیک تاک قصد دارد موضوع شکایت از دولت ترامپ را بررسی کند. البته تیک تاک تنها شرکت چینی نیست که در معرض ترکش‌های جنگ آمریکا و چین قرار دارد و شرکت‌های دیگری همچون هواوی و وی‌ چت نیز با همین مشکلات روبه‌رو شدند

منبع
neowin

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا