گجت

آپدیت جدید Oculus Quest 2 با پشتیبانی از حالت 90 هرتز منتشر شد

شرکت Oculus اولین به روزرسانی بزرگ خود را برای هدست مستقل واقعیت مجازی Quest 2 منتشر کرده، و این بروزرسانی بسیاری از قول‌های به هنگام عرضه‌‌ هدست را عملی می‌کند. اولین ویژگی جدید، حالت نرخ تازه سازی 90 هرتز است که اکنون به طور پیش فرض به تمام برنامه های سطح سیستم گسترش می یابد – از جمله از طریق Oculus Link، که بتا به طور رسمی خارج شده است.

این شرکت می گوید در حال حاضر به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا عناوین Quest را با پشتیبانی بومی 90 هرتز، بر خلاف نرخ تازه سازی پایه 72 هرتز که به طور پیش فرض فعال بود، ارسال کنند. به زودی، عناوینی مانندSuperhot ، Echo VR ، Beat Saber ، Vacation Simulator ، Job Simulator  Racket: Nx و Space Pirate Trainer از نرخ تازه سازی بالاتر پشتیبانی می کنند. امیدوارم Tetris Effect و Rez Infinite به زودی به این لیست بپیوندند.

اگر Quest 2 را از طریق کابل Oculus Link (یا کابل ارزان تر و سازگار USB 3.0) به رایانه خود وصل کنید ، می توانید از طریق برنامه Oculus در رایانه بین 72 هرتز، 80 هرتز یا 90 هرتز تغییر وضعیت دهید. Oculus می گوید در هنگام استفاده از عملکرد Link کیفیت بصری کلی را بهبود بخشیده است و تنظیمات نمایه گرافیکی خودکار مجدداً انجام شده است تا برای عملکرد بهتر از GPU شما حق بیشتری گرفته شود. رابط کاربری جدیدی برای تغییر تنظیمات گرافیکی در برنامه و همچنین تنظیم آسان وضوح تصویر برای یک تصویر واضح تر پیدا خواهید کرد.

این تغییر بدون شک در روان شدن انیمیشن‌ها و حس واقع گرایی هدست، بسیار موثر خواهد بود. البته که با این تغییر، هدست کار بیشتری از کارت گرافیک شما نیز خواهد کشید. از این رو بهتر است پس از دریافت بروزرسانی، سری به تنظیمات هدست بزنید و آنها را از نو تنظیم کنید. هفته‌‌ آینده، Oculus قرار است Oculus Move را عرضه کند. این ویژگی قادر خواهد بود میزان تحرک و فعالیت بدنی شما در بازی‌های VR را اندازه گیری کند. به این ترتیب می‌توانید میزان کالری مصرف شده به هنگام بازی را کنترل کنید. علاوه بر این، Oculus به زودی به کاربران اجازه می‌دهد بازی‌ها را از داخل اپلیکیشن و مرورگ داخل بازی، به یکدیگر هدیه کنند.

منبع
theverge
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا