آموزش

آموزش استفاده از قابلیت SharePlay اپل

ویژگی اصلی به روزرسانی های پاییزی اپل (از جمله iOS 15 ،iPadOS 15 ،tvOS 15 و macOS Monterey) SharePlay است. این یک ویژگی نرم افزاری جدید در فیس تایم است که به شما امکان می دهد در حین چت تصویری فیلم، نمایش تلویزیونی، موسیقی، پادکست و موارد دیگر را با دوستان و خانواده خود تماشا و گوش کنید.

در حال حاضر، تعداد برنامه‌های سازگار با SharePlay کم و شامل برنامه Apple TV برای فیلم‌ها و نمایش‌های تلویزیونی، اپ اپل موزیک برای موسیقی و برنامه اپل پادکست برای پادکست‌ها است. این شرکت در پاییز امسال و در iOS 15 به شرکای شخص ثالث بزرگتر از جمله HBO Max، دیزنی پلاس، Paramount Plus، تیک تاک و توییچ نیز وعده همکاری داده است؛ اگرچه به نظر می‌رسد برخی از نام‌های بزرگ نتفلیکس و یوتیوب کنار گذاشته شده‌اند. در حال حاضر، اگر می خواهید آن را امتحان کنید، در ادامه نحوه ارائه آن آورده شده است.

استفاده از SharePlay در فیس تایم iOS و iPadOS

برای استفاده از SharePlay در iPhone یا iPad، ابتدا لازم است همه افراد در تماس از iOS 15 و iPadOS 15 استفاده کنند. در مرحله بعدی، با دوستتان یک تماس FaceTime برقرار کنید. سپس، از تماس FaceTime خارج شوید و به یک اپ سازگار با SharePlay بروید.

هر محتوایی را که می‌خواهید انتخاب کنید تا برای همه پخش شود. کنترل جریان SharePlay تنها با شما است؛ که می‌توانید محتوا را قطع کرده یا تغییر دهید. SharePlay به طور خودکار جریانهای همه را به صورت همگام نگه می‌دارد. برای پاپان دادن به یک محتوا دو گزینه دارید: یا آن را برای همه در تماس SharePlay قطع کنید و یا آن را فقط برای خود قطع کنید و اجازه دهید دیگران به تماشا کردن ادامه دهند.

استفاده از SharePlay در فیس تایم مک اواس

استفاده از SharePlay در macOS Monterey مشابه iOS و iPadOS کار می‌کند: شما باید یک تماس FaceTime را آغاز کنید، یک اپ سازگار باز کرده و محتوا را پخش کنید.

هنگامی که در یک SharePlay هستید، می‌توانید از طریق یک نماد نوار منو (به جای منوی بازشو که در iOS و iPadOS نشان داده می‌شود) به کنترل‌های تماس دسترسی پیدا کنید.

استفاده از SharePlay در فیس تایم اپل تی وی

استفاده از SharePlay در تلویزیون اپل کمی متفاوت از سیستم عامل‌های دیگر است، با توجه به اینکه نمی‌توانید از طریق خود تلویزیون Apple تماس FaceTime را آغاز کنید. در عوض، هنگامی که روی iPhone، iPad یا Mac با SharePlay در FaceTiming هستید، Apple TV این گزینه را به شما پیشنهاد می‌دهد که بخش رسانه‌ای آن تماس را از طریق مرکز کنترل به صفحه بزرگتر منتقل کنید.

بعد از آغاز و تماس و طی کردن مراحل بالا: دکمه TV را از راه دور Apple TV خود فشار داده و نگه دارید. از آنجا می‌توانید آیکون جدید SharePlay را انتخاب کنید. تنها موسیقی یا فیلمی که مشاهده می‌کنید به اپل تی وی منتقل می‌شود. ویدیوی FaceTime شما همچنان در Mac، iPhone یا iPad پخش می‌شود.

منبع
theverge
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا