رپورتاژ آگهی

قابلیت ROI دوربین مداربسته چیست؟

با ورود دانش در حیطه های امنیتی نیاز به تولید فناوری های نوین بیش از پیش به چشم می آید. شرکت های بزرگ تولید کننده محصولات امنیتی و دوربین مداربسته دارای اهداف از پیش تعیین شده ای هستند. آنها همواره در تلاش اند تا با ارتقاء دانش فنی در تولیدات خود بازار بزرگ این قبیل محصولات را به خود اختصاص دهند. در طی سال های اخیر فناوری های زیادی به دوربین مداربسته و سیستم های نظارتی افزوده شده است. قابلیت ROI در دوربین مداربسته و سایر ابزار آلات امنیتی یکی از این فناوری ها محسوب می گردد.

ROI چیست؟

کلمه ROI مخفف عبارت Region of Interest (منطقه مورد نظر) می‌باشد. این قابلیت یک مکانیزم نرم‌افزاری در دوربین‌های مداربسته تحت شبکه می‌باشد. با کمک ROI در دوربین مداربسته کیفیت نواحی خاصی از تصویر حفظ می‌شود. فناوری ROI در دوربین مداربسته تصاویر را در نقاط حساس‌تر با کیفیت بالاتری ارائه می‌دهد و همچنین کیفیت مناطق تکراری و کم اهمیت در تصاویر را کاهش می‌دهد.

کاربرد ROI

دوربین مدار بسته در طول روند فشرده سازی و برای کاهش بیت ریت بخشی از اطلاعات تصویر را از دست می دهد. در واقع بخش های مختلفی از تصویر ممکن است براثر فشرده سازی جزئیات از بین برود. ROI دوربین مدار بسته این امکان را به شما می دهد که منطقه ای که برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار است را انتخاب کنید. به این ترتیب این منطقه را کمتر فشرده می شود و کیفیت تصویر در این بخش حفظ شود. از طریق این مکانیزم می توان بدون نیاز به افزایش بیش از حد رزولوشن، تصویر مناسبی در مناطق حساس داشت.

انواع قابلیت ROI در دوربین

امروزه دو نوع تکنولوژی ROI یعنی FIXED REGION (منطقه ثابت) و DYNAMIC TRACKING (ردیابی پویا) در دوربین‌های مداربسته استفاده می‌شود که هر کدام قابلیت‌های خاص خود را دارد. شرح هر کدام از این تکنولوژی‌ها به قرار زیر است:

FIXED REGION (منطقه ثابت)

در صفحه تنظیمات ROI در دوربین مداربسته، می توانید عملکرد ROI را برای مناطق ثابت فعال نمائید، در این قابلیت شما می توانید تا 4 منطقه مختلف در تصویر را انتخاب کنید، سطح رمزگذاری ROI از 1-6، قابل تنظیم است.

DYNAMIC TRACKING (ردیابی پویا)

نوع دیگر فناوری ROI قابلیت ردیابی پویا می‌باشد. اگر می‌خواهید این قابلیت را در دوربین مداربسته خود فعال کنید ابتدا باید به تنظیمات دوربین رفته و در قسمت عملکرد تشخیص چهره، قابلیت تشخیص چهره و dynamic analysis را فعال کنید و بعد عملکرد ROI را فعال کنید. قابلیت ROI از تکنولوژی Triple Stream پشتیبانی می‌کند، از این رو کاربران قادرند به طور همزمان به 4 جریان ویدیویی از نواحی گوناگون محیط مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. اکنون ردیابی پویا فقط از قابلیت تشخیص چهره و کد گذاری ROI پشتیبانی می‌کند و ممکن است در آینده از قابلیت‌های پیشرفته دیگری نیز پشتیبانی کند.

نحوه تعیین قابلیت ROI

تمام کاربران سیستم های امنیتی به دنبال بهره مندی از مزایای کاربرد این سیستم ها در حفظ و ارتقاء امنیت فضاهای تجاری و مسکونی خویش می باشند. در نتیجه انتخاب بهترین فناوری می تواند آنها را در دستیابی به این هدف بسیار یاری نماید. قابلیت ROI در دوربین مداربسته نیز یکی از همین فناوری ها می باشد که می تواند کاربرد آن برای کاربران سیستم های امنیتی بسیار پر مزیت باشد.

کاربر به راحتی قادر است بر اساس روش کاری که در دوربین مداربسته تعیین شده است این فناوری را در دوربین خود فعال نمایید و از مزایای آن بهره مند گردد. شما با کاربرد فناوری ROI در دوربین مداربسته قادر خواهید بود تا تصاویر و جزئیات کم اهمیت در تصویر را حذف نمایید. این امر به فوکوس کاربر بر  جزئیات مهم در تصویر ثبت شده کمک بی شماری می نماید.

سلب مسئولیت: ایستگاه آی تی صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی بوده و سایت مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا