فناوری

اعطای گواهینامه مدیریت امنیت اطلاعات به رگولاتوری

گواهی انطباق سامانه مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) در جلسه ای با حضور مهندس زارع، معاونت اجرایی این مرکز به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعطا شد. زارع با تاکید بر اجرای دقیق طرح مرکز افتا در خصوص «امن سازی زیرساخت‌های حیاتی در قبال حملات الکترونیکی» در تمامی دستگاهها و زیر ساخت‌های حیاتی کشور، توجه مستمر به موضوع امنیت فضای مجازی و نگهداشت سامانه مدیریت امنیت اطلاعات را بسیار مهم توصیف کرد.

معاون اجرایی مرکز افتای ریاست جمهوری افزود: در نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی، تفکیک وظایف متولیان این حوزه مشخص شده و مرکز مدیریت راهبردی افتا به عنوان تنها نهاد ناظر و هماهنگ کننده امنیت در حوزه دستگاههای زیرساختی معرفی شده است. وی با اشاره به اهمیت نقش مراکز حراست دستگاه‌ها به عنوان بازوی اجرایی مرکز افتا، خواستار تعامل بیشتر بخش فناوری اطلاعات و حراست دستگاه‌ها شد.

در این مراسم، مسعود همدانلو قائم مقام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، نیز با اشاره به حمایت‌ها و خدمات مرکز افتا در حوزه امنیت فضای سایبری، آمادگی رگولاتوری را برای تعامل هر چه بیشتر با مرکز افتا و پیشبرد اهداف امنیتی در زیرساخت‌ها اعلام کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا