تراشه اسنپدراگون ۶۷۵ کوالکام در بنچمارک AnTuTu ظاهر شد

به تازگی بنچمارک یک دستگاه نامشخص در اپلیکیشن AnTuTu منتشر شده که نشان می‌دهد پردازنده جدید و ۱۱ نانومتری کوالکام اسنپدراگن ۶۷۵ از پردازنده میان‌رده اسنپدراگن ۷۱۰ قوی‌تر است.

این پردازنده توانسته امتیاز ۱۷۴ هزار را در این اپلیکیشن بگیرد که از امتیاز ۱۵۵ هزار پردازنده ۱۰ نانومتری اسنپدراگن ۷۱۰ که در گوشی اوپو RX17 Pro استفاده شده، بیشتر است. در حال حاضر تنها یک گوشی هوشمند، هایسنس U30 مجهز به این پردازنده معرفی شده است. بر اساس شایعات، گوشی موتو P40 نیز با این چیپست در آینده نزدیک نزدیک از راه می رسد (مشخصات گوشی موتورولا P40 به چیپست اسنپدراگون ۶۷۵ اشاره می کند).

جدا از اپلیکیشن AnTuTu، بنچمارک این پردازنده با گوشی HiSense U30 در اپلیکیشن Geekbench نیز مشاهده شده است. آنطور که در Geekbench مشخص شده، این گوشی با اندروید پای و ۶ گیگابایت رم همراه بوده و توانسته در بخش تک هسته‌ای، امتیاز ۲.۲ هزار را دریافت کند. در بخش چند هسته‌ای نیز امتیاز ۵.۸ هزار ثبت شده است که با امتیاز اوپو RX17 Pro که به اسنپدراگن ۷۱۰ مجهز است، شباهت زیادی دارد.

چیپست اسنپدراگون ۶۷۵ کوالکام دارای دو هسته Kryo 460 یا Cortex-A76 با فرکانس ۲.۰ گیگاهرتز و ۶ هسته Kryo 460 یا Cortex-A55 با فرکانس ۱.۷ گیگاهرتز است. این پردازنده بر اساس لیتوگرافی ۱۱ نانومتری توسعه یافته است.

پردازنده اسنپدراگون ۶۷۰ بر اساس معماری ۱۰ نانومتری توسعه یافته که مصرف بهینه انرژی توسط آن را تضمین می کند. این تراشه از ۲ هسته Kryo 360 با فرکانس ۲.۰ گیگاهرتز و ۶ هسته Kryo 360 با فرکانس ۱.۷ گیگاهرتز بهره می برد.

دیگر رقیب این پردازنده، کوالکام اسنپدراگون ۷۱۰ است. این چیپست ۱۰ نانومتری دارای ۲ هسته Kryo 360 با فرکانس ۲.۲ گیگاهرتز و ۶ هسته Kryo 360 با فرکانس ۱.۷ گیگاهرتز است.