گوناگون

اولین پرواز آزمایشی تاکسی پرنده بوئینگ با موفقیت انجام شد

شرکت بوینگ از اولین پرواز آزمایشی موفقیت آمیز تاکسی خودران پرنده خبر داد. این تاکسی پرنده یک گام مهم از سوی شرکت بوئینگ برای نزدیک تر شدن به اهداف بلندمدت در جهان تکنولوژی های مسافرت درون شهری است.

در این آزمایش تاکسی هوایی بوئینگ که از نیروی الکتریسیته قدرت می‌گیرد، موفق به تیک آف از روی سطح زمین، معلق ماندن در سطح هوا و سپس فرود موفقیت‌آمیز شده و تمام این مراحل به طور خودکار توسط سیستم هوشمند هواپیما انجام گرفته است. بوئینگ اعلام کرده به زودی این آزمایش را گسترش خواهد داد که شامل پرواز و انتقال بین دو کشور است. بوئینگ می گوید مهمترین بخش در پروازهای آینده  جا به جایی مسافران از یک کشور به یک کشور دیگر است.

بوئینگ در بیانیه ای رسمی تاکید کرد: «در یک سال اخیر، ما از یک طرح مفهومی به یک نمونه پرواز واقعی پیشرفت کرده ایم. تخصص و نوآوری بوئینگ در توسعه هواپیمایی به عنوان امن ترین و کارآمدترین فرم حمل و نقل در حیاتی بوده و ما با رویکرد ایمن، ابتکاری و مسئولانه به راه حل های جدید و پویا ادامه خواهیم داد.»

البته لازم است بدانید که هنوز این وسیله نقلیه برای پرواز به سمت جلو آزمایش نشده است و البته تغییر حالت از مود پرواز در حالت عمودی به پرواز مستقیم نیز هنوز بر روی آن آزمایش نشده است و یا حداقل بوئینگ نتایج آزمایش آن را منتشر نکرده است.

همچنین این وسیله نقلیه فعلا نامی ندارد، اما به عنوان یک نمونه اولیه هواپیمای مسافربری PAV نامیده می شود، امکان پرواز تا 50 مایل از محدوده اولیه را فراهم می کند. این تاکسی پروازی حدود 30 فوت طول و 28 فوت عرض دارد. بوئینگ اعلام نکرده که این تاکسی پروازی چند مسافر دارد اما با توجه به عکس ها حداقل 2 بزرگسال را نگه می دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا