اپل نمایشگر ۶K رتینا Pro Display XDR را معرفی کرد

در کنار مدل بازطراحی شده‌ Mac Pro امشب اپل از یک نمایشگر با وضوح تصویر ۶K و البته فناوری رتینا با عنوان Pro Display XDR رونمایی کرد.

این نمایشگر ۳۲ اینچی، دارای وضوح تصویر ۶۰۱۰ در ۳۳۸۴ پیکسلی است که معادل ۶K است. این نمایشگر ۳۲ اینچی ۵ هزار دلار قیمت دارد و البته یک پایه‌ پرو برای آن طراحی شده که جداگانه با قیمت ۹۹۹ دلار به فروش می‌رسد. Pro Display XDR که سه حرف آخر آن به معنای داینامیک رنج بیش از حد است، دارای استاندارد رنگ P3 (یک محدوده‌ی استاندارد رنگ‌های قرمز، سبز و آبی) است و از رنگ‌های ۱۰ بیتی پشتیبانی می‌کند.

این نمایشگر ۴۰ درصد از نمایشگر iMac 5K بزرگ‌تر است و دارای یک لایه‌ی ضد بازتاب است. طراحی بدنه‌ی آن در پشت شبیه به چیزی است که در Mac Pro دیدیم و به عنوان خنک‌کننده نیز استفاده می‌شود. این نمایشگر می‌تواند در روشنایی تمام صفحه، ۱۰۰۰ نقطه‌ی نورانی را به نمایش بگذارد و به ۱۶۰۰ نقطه نیز برسد.

طراحی این محصول به گونه‌ای نیست که شما را به خاطر ظاهر به خود جلب کند. اما با این وجود، اپل مکانیزمی جدید برای لولا و پایه این مانیتور طراحی کرده که به این نمایشگر اجازه می‌دهد در هر جهتی و به سادگی جابه‌جا شود. همچنین این مانیتور، اولین نمایشگر اپل خواهد بود که می‌تواند عمودی باشد و در حالت Portrait، از آن استفاده کرد. سوراخ‌های عجیبی که روی بدنه مک پرو جدید دیدیم را در پشت این مانیتور هم می‌بینیم که درواقع وظیفه خنک سازی در این مانیتور را به عهده دارد. در بخش پشتی این مانیتور هم شاهد چهار پورت تاندربولت ۳ هستیم.

یک نکته جالبی که درباره این مانیتور ذکر شد، این است که می‌توانید تا ۶ مانیتور Pro Display XDR را به مک پرو متصل کنید و اگر در حال شمارش هستید، بگذارید کارتان را ساده کنیم و بگوییم که این یعن می‌توانید تا ۱۲۰ میلیون پیکسل را توسط این شش مانیتور و مک پرو، به صورت همزمان در اختیار داشته باشید! این مانیتور با قیمت ۴۹۹۹ دلار عرضه می‌شود و مدلی که لایه ضد بازتاب Nano-texture را هم دارد، ۵۹۹۹ دلار قیمت‌گذاری شده است.