مایکروسافت نخستین دیتاسنترهایش را در خاورمیانه راه اندازی کرد

مایکروسافت با راه اندازی نخستین مراکز کلاود در خاورمیانه به دنبال افزایش کیفیت سرویس های ابری خود و بهبود کارآفرینی و اشتغال زایی در منطقه است.

این مرکز داده در ابوظبی و دبی قرار دارد و دسترسی‌های محلی به برخی سرویس‌ها مانند خدمات محاسبات ابری آژور و آفیس ۳۶۵ را امکان‌پذیر می‌کند. خدمات مربوط‌ به داینامیک ۳۶۵ و پاور پلتفرم مایکروسافت نیز تا آخر سال جاری در این مرکز داده آغاز خواهد شد. توسعه این مراکز بخشی از برنامه های ۲ میلیارد دلاری این شرکت است که تاخیر سرویس های ابری را کاهش داده و مانع خروج داده های دولت و شرکت های اماراتی از این کشور می شود.

معاون اژور مایکروسافت اشاره کرد که تجربه نشان داده مراکز داده محلی به توسعه اقتصادی کمک کرده و اکوسیستم فناوری را تقویت می کند. پیش بینی ما این است که سرویس های ابری امارات روی اشتغال زایی، کارآفرینی و رشد اقتصادی کل منطقه تاثیر مثبتی داشته باشد.

به‌گفته‌ مایکروسافت، فضای ابری هوشمند این شرکت متشکل از آژور و آفیس ۳۶۵ و دینامیک ۳۶۵، در مراکز داده‌ محلی واقع‌ در هر محدوده‌ جغرافیایی می‌تواند افزون‌بر حفظ امنیت و کیفیت داده‌ها، خدمات ابری پایدار و دردسترس و مناسبی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها فراهم کند.

پیش از این مایکروسافت اولین‌بار در مارس سال گذشته اعلام کردند قصد دارند مرکز داده‌ای در خاورمیانه تأسیس کنند. اندکی پس از این اعلام، گوگل در گزارش فصلی خود اعلام کرد می‌خواهد فضای ابری در عربستان سعودی راه‌اندازی کند. بخش مربوط‌به فضای ابری در آمازون هم اعلام کرده مرکز داده‌ی خاورمیانه‌ی خود را در سال ۲۰۱۹ و در بحرین افتتاح خواهد کرد.