تماشا کنید: ویدیو نمایش سخت افزار استریم بازی xCloud

فیل اسپنسر، رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت و  کریم چودری، رئیس بخش گیمینگ ابری این شرکت، در ویدیو جدید مجله‌ Fortune درباره‌ پروژه‌ xCloud و نحوه‌ عملکرد آن درکنار سایر دستگاه‌ها صحبت می‌کنند.

چودری درباره‌ نحوه‌ رسیدن به چنین نقطه‌ای گفت که به‌نظر من شروع سفر ما به‌سمت فضای ابری با ایکس‌باکس شروع شد. همچنین اسپنسر درباره نکاتی نظیر نحوه‌ نمایش بازی روی تلویزیون OLED درمقابل نمایش آن روی تبلت ۱۰ اینچی که باید مایکروسافت در نظر بگیرد افزود که برای اینکه سرویس استریم بازی در طولانی‌مدت دوام بیاورد، باید انواع مدهای کسب‌وکاری را پشتیبانی کند که در گیمینگ مشاهده می‌شود.

چودری نیز در این ویدئو، سخت‌افزار به‌کاررفته در سرورهای xCloud سراسر دنیا را به نمایش می‌گذارد. تیغه‌های سرور پروژه‌ی xCloud از قطعات درونی هشت کنسول ایکس‌باکس وان اس ساخته شده‌اند. این تیغه‌ها سپس به یکدیگر متصل و در مراکز داده سراسر جهان نصب می‌شوند.

پروژه‌ی xCloud مایکروسافت اکنون در مرحله‌ آزمایش داخلی قرار دارد و این شرکت از سال جاری میلادی روند آزمایش آن را آغاز کرده‌اند. گفتنی است طرفداران ایکس‌باکس در نمایشگاه Gamescome ۲۰۱۹ می‌توانند این سرویس استریم بازی را تجربه کنند. آزمایش پیش‌نمایش بتای پروژه‌ی xCloud در ماه اکتبر آغاز می‌شود.