دوربین ۳۶۰ درجه گوپرو مکس رونمایی شد

گوپرو، امروز علاوه بر معرفی دوربین هیرو بلک ۸ از دوربین ۳۶۰ درجه GoPro Max نیز رونمایی کرد. همانند GoPro Fusion، این دوربین دارای لنز دوگانه است. گوپرو مکس از امروز به قیمت ۴۹۹ دلار قابل پیش خرید کردن بوده و از تاریخ ۲۴ اکتبر (۲ آبان) به دست مشتریان بین المللی و یک روز بعد به دست خریداران آمریکایی خواهد رسید.

گوپرو مکس به نوعی جانشین معنوی دوربین Fusion 360/VR محسوب شده و شرکت سازنده در تبلیغات آن مدعی شده علیرغم بهره مندی از دو لنز، برای همگان ساخته شده و هر کاری که دوربین هیرو ۸ بتواند انجام دهد این دوربین نیز قادر به انجام دادن آن خواهد بود. گوپرو مکس توانایی تصویربرداری ۳۶۰ درجه را داشته اما برای کسانی ساخته شده که می خواهند در حالت معمولی نیز فیلمبرداری کنند.

همچنین به لطف قابلیت Digital Lens می توان بین چهار حالت میدان دید سوییچ کرد. دوربین هیرو مکس به لطف بهره مندی از شش میکروفن توانایی ضبط صدا به شکل کروی (Spherical) را داشته و کیفیتی همانند میکروفن های شاتگانی (Shotgun Mic) به ارمغان می آورد. گوپرو مکس بسیاری از قابلیت های Max HyperSmooth، Max TimeWarp و Max SuperView بهره می برد. در هر سه این قابلیت ها به کمک لنز ۳۶۰ درجه لرزش ویدیوها تا حد زیادی گرفته می شود. به لطف قابلیت مکس سوپر ویو، این دوربین میدان دید گسترده ای را برای فیلم برداری فراهم کرده و امکان گرفتن عکس پانورامای ۲۷۰ درجه نیز بدون نیاز جابه‌جایی خواهید بود.

گوپرو مکس در حالت ۳۶۰ درجه توانایی ضبط تصویر با رزولوشن ۵.۶K و نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه، رزولوشن ۱۴۴۰ با نرخ فریم ۳۰ فریم بر ثانیه و در حالت «هیرو» توانایی تصویربرداری با رزولوشن ۱۰۸۰p با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه را دارد.به کمک دوربین ۵.۵ مگاپیکسلی می توان تصاویر هیرو و به کمک دوربین ۶.۲ مگاپیکسلی تصاویر PowerPano گرفت و با ارسال خروجی از دوربین به گوشی کار ویرایش را انجام داد.