فناوری

پتنت جدید مایکروسافت فرش‌های ارتعاشی برای واقعیت مجازی را نشان می دهد

مایکروسافت به‌تازگی پتنتی ثبت کرده که در آن به ساخت و توسعه فرش‌های ارتعاشی مخصوص فناوری واقعیت مجازی اشاره شده است. با استفاده از این ویژگی جدید می‌توان امید داشت که ایکس‌باکس‌ها روزی از فناوری واقعیت مجازی پشتیبانی کنند.

بسیاری از کاربران در حال حاضر برای تجربه کامل بازی‌‌های واقعیت مجازی مجبورند از صندلی‌های مخصوص استفاده می‌کنند، ساخت این فرش ارتعاشی می‌تواند مانع از بی‌حرکتی و نشستن طولانی مدت کاربران شود. از سوی دیگر ثبت پتنت جدید نشان می‌دهد که مایکروسافت تمایل دارد واقعیت مجازی را به اکوسیستم ایکس‌باکس بیاورد. این غول فناوری پیش از این نیز برنامه‌هایی برای معرفی واقعیت مجازی به ایکس‌باکس وان داشت. برخی از سیستم‌‌های واقعیت مجازی به کاربران هشدار می‌دهند که هنگام فعالیت در دنیای مجازی جوانب احتیاط را در نظر بگیرند چراکه امکان برخورد با اشیا و محیط اطراف و آسیب‌رساندن به خود وجود دارد.

برخی از کاربران حرفه‌ای در هنگام تجربه در دنیای واقعیت مجازی از یک فرش یا پادری استفاده می‌کنند تا کاربر محیط ایمن اطراف خود را داشته باشند و آسیبی به خود وارد نکنند. حال مایکروسافت حق ثبت اختراع فرشی را به ثبت رسانده که محیط اطراف را اسکن کرده و منطقه امنی را برای فعالیت کاربر مشخص می‌کند. محصول جدید مایکروسافت شامل یک هدست واقعیت مجازی می‌شود و مجهز به سنسورهای فشاری است و می‌تواند بازخوردهای ارتعاشی دنیای مجازی را شبیه‌سازی کند تا کاربر سفری کامل و عالی را تجربه کند. مایکروسافت به فکر کاربرانی که فضای کافی برای استفاده از این فرش ارتعاشی ندارند نیز بوده است. امکان دارد این محصول جدید در قالب کف‌پوش نیز ارائه شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا