فناوری

تلاش مایکروسافت برای اینترنت‌رسانی به 40 میلیون نفر در مناطق محروم

شرکت مایکروسافت رسما از تصمیم خود برای فراهم کردن دسترسی 20 میلیون نفر از مردم مناطق محروم و دورافتاده به اینترنت تا سال 2020 خبر داد. طبق آمار تا پایان سال گذشته حدود نیمی از جمعیت جهان به اینترنت متصل شده بوده اند. هرچند این امر یک نقطه عطف مثبت به حساب می آید اما از سوی دیگر نشان می دهد هنوز میلیاردها نفر به اینترنت دسترسی ندارند.

در این میان، شرکت‌های مختلفی تلاش کرده‌اند تا بتوانند سهمی‌را در عرضه اینترنت به مردم داشته باشند که متاسفانه هنوز این هدف بزرگ یعنی دسترسی همه مردم جهان به اینترنت محقق نشده است. مایکرسافت نیز یکی از این شرکت‌هاست که در سال 2017 طرحی را تحت عنوان Airband در آمریکا آغاز کرد و اکنون اعلام کرد که قصد دارد تا این طرح را به آفریقا، آمریکای لاتین و آسیا بکشاند.

این شرکت تصمیم دارد تا ۲۰۲۲ میلادی ۴۰ میلیون نفر در سراسر جهان را به اینترنت متصل کند. محور تمرکز فعالیت مایکروسافت حومه شهرها و مناطق دورافتاده در آمریکای لاتین و کشورهای آفریقایی است. برای این منظور مایکروسافت با استفاده از روشی ۴ مرحله ای روی ISPهای محلی و اجتماعات مختلف تمرکز می کند تا دسترسی به اینترنت ارزان و قابل اعتماد را فراهم کند. این شرکت به رگولاتورها اجازه می‌دهد تا به فرکانس‌های وایرلس TWVS دسترسی داشته باشند و از آن برای برای فراهم کردن دسترسی اینترنت به سطح وسیعی استفاده نمایند.

شلی مکینلی مدیر بخش فناوری و مسئولیت های شرکتی مایکروسافت در یک پست وبلاگی در این باره نوشت: ممکن است فناوری بی سیم یا یک مدل تجاری که برای اتصال مشتریان به اینترنت در یک مکان به کار می رود  برای مشتریان در منطقه ای دیگر کارآمد نباشد. تجربیات ما نشان داده یک روش چند وجهی برای بستن شکاف اتصال به اینترنت مورد نیاز است.

در حال حاضر مایکروسافت مشغول فراهم کردن دسترسی به اینترنت در مناطق حومه ای در آمریکا است. این شرکت تصمیم دارد اینترنت پرسرعت را برای بیش از ۹ میلیون نفر در آیوا، ایلینوی، کانزاس، اوکلاهما و تگزاس فراهم کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا