نرم افزار

امکان ارسال فایل PNG متحرک در توییتر ممنوع شد

توییتر فایل های PNG متحرک را ممنوع کرد. این تصمیم پس از سوء استفاده افراد شرور از حساب کاربری و هشتگ بنیاد صرع و حمله به کاربران صرعی توییتر با تصاویر تشنج زا گرفته شده است. توییتر به تازگی اعلام کرده موفق به کشف باگی در این شبکه اجتماعی شده که به افراد امکان افزودن چندین تصویر متحرک به یک توییت را فراهم می کند. همچنین توسط این باگ می توان محافظت از پخش خودکار توییتر برای این فرمت را نیز دور زد.

توییتر با انتشار بیانیه‌ای در رابطه با این موضوع بیان کرد:

فایل های APNG جالب هستند ولی از تنظیمات پخش خودکار پیروی نمی کنند، به همین دلیل امکان اضافه کردن آنها به توییت ها را حذف کردیم. این تصمیم برای امنیت کاربرانی که به صرع مبتلا هستند و کاربرانی که به تصاویر متحرک و چشمک زن حساسیت دارند، گرفته می شود.

لازم به ذکر است، همچنان می توانید از تصاویر متحرک در توییت های خود استفاده کنید، اما باید فرمت آن ها GIF باشد. با توجه به این موضوع که اکثر افراد از این فرمت استفاده می کنند، تغییرات اعمال شده در توییتر چندان برای آن ها ناخوشایند نخواهد بود.

توییتر با حذف امکان افزودن فایل های APNG به توییت ها، در حال کار روی اضافه کردن متن به فایل های گیف است.  لازم به ذکر است؛ حذف فایل های APNG از توییتر نمی تواند این شبکه اجتماعی را تبدیل به محیطی ایمن برای افراد مبتلا به صرع کند، چرا که همچنان افراد می توانند از فایل های GIF سوءاستفاده کرده و باعث آزار دیگران شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا