نرم افزار و اینترنت

اپلیکیشن دوربین RAW Expert با ویژگی فیلتر ND به روز شد

سامسونگ بروزرسانی اپلیکیشن دوربین Expert RAW را منتشر کرده که برای گوشی‌های پرچمدار گلکسی در دسترس است. Expert RAW یک برنامه دوربین پیشرفته است که کنترل دستی روی پارامترهای عکسبرداری را فراهم می کند، تصاویر را با فرمت RAW با کیفیت بالا ذخیره می کند، محدوده دینامیکی وسیع تری را ارائه می دهد و ویژگی هایی مانند عکاسی نجومی را فعال می کند.

Expert RAW با چند ابزار آزمایشی مانند عکاسی نجومی و گزینه ترکیب دستی تصاویر گرفته شده در چندین نوردهی در یک تصویر همراه است، و سامسونگ اکنون یکی دیگر را به این لیست اضافه کرده است: فیلتر چگالی خنثی (ND). فیلتر چگالی خنثی چیست؟ این فیلتری است که می‌توان آن را روی دوربین‌ها اعمال کرد تا نور ورودی به لنز را کاهش دهد و برای عکاسی با نوردهی طولانی در روز روشن و سایر شرایط روشن استفاده می‌شود.

به عنوان مثال، اگر می خواهید یک عکس در طول روز با تاری حرکت ایجاد کنید، مانند هنگام گرفتن آبشار، سرعت شاتر آهسته مورد نیاز است. اما سرعت پایین شاتر در طول روز می تواند تصویر نهایی را بیش از حد روشن و نوردهی بیش از حد کند، جایی که فیلترهای ND وارد می شوند. فیلترهای ND را می توان به عنوان عینک آفتابی برای دوربین برای عکاسی با نوردهی طولانی در طول روز در نظر گرفت، زیرا از نوردهی بیش از حد عکس جلوگیری می کند و در عین حال به دوربین کمک می کند تا مزیت سرعت شاتر آهسته را حفظ کند، درست مانند عینک آفتابی که به چشمان شما کمک می کند آنچه را که در مقابل آن قرار دارد ببیند.

فیلترهای ND معمولا فیلترهای فیزیکی برای دوربین های اختصاصی هستند، اما می توان آنها را از طریق نرم افزار نیز اعمال کرد و اکنون با Expert RAW این امکان وجود دارد. پس از نصب آخرین نسخه Expert RAW از گلکسی استور، ویژگی فیلتر چگالی خنثی را در بخش Expert RAW Labs در تنظیمات برنامه خواهید دید. پس از فعال کردن این ویژگی، نمادی را خواهید دید که به سادگی می‌گوید ND در گوشه سمت راست بالای منظره یاب، و می‌توانید آن را فشار دهید تا قدرت فیلتر را در مضرب دو (از 2 تا 1000) سفارشی کنید.

منبع
sammobile
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا